fbpx

Černobílé obrazy – elegance ve vašem domově0

Útulně a moderně zařízený domov by měl hlavně na první pohled vyzařovat klid a pohodu. Černobílé obrazy dokáží zasáhnout člověka přímo do srdce a navodit v něm nostalgickou náladu. Obrazy, které jsou vytvořeny v černobílé podobě budou skvělým doplňkem do všech místností. V tomto článku se dozvíte, kam byste si měli tyto obrazy pověsit a proč jsou skvělým doplňkem právě pro vás. Dozvíte se, jaké techniky malování obrazů se dnes používají a proč jsou tak oblíbené černobílé reprodukce slavných obrazů.

Proč zrovna černobílé obrazy?

Nemusíte se bát toho, že černobílé obrazy budou nudné a smutné. Naopak z nich bude vyzařovat elegance a styl. Černobílé obrazy jsou hitem letošní sezóny, dokáží z jinak fádní domácnosti vytvořit dokonalý, moderní a příjemný domov pro žití. Na internetu můžete získat tisíce různých obrazů, které vás budou dokonale vystihovat, vyzkoušejte například moderní obrazy na veselebydleni.cz.

Podle čeho vybírat, aby obraz nepůsobil smutně?

Černobílé obrazy mohou občas u někoho vyvolat chmurné myšlenky. V dnešní době jsou ovšem obrazy tvořeny tak, aby na první pohled spíše uklidňovali. To ovšem neznamená, že se nenajdou taková díla, která jsou spíše negativní. Důležité je vědět, kam chcete obraz pověsit. Depresivní si určitě nevěšte do ložnice a už vůbec ne do dětského pokoje.

Samozřejmě záleží co na daném obrazu bude, i když si říkáte, že na vás děsivé výjevy nijak nepůsobí, věřte, že nevědomě může váš mozek vyhodnotit obraz jako rušivý element a může se to projevit na vaší psychice, i když vědomě nechcete.

Černobílý obraz s kontrastním detailem bude ideální variantou pro všechny. Motivy, které budou krásně vypadat jsou zasněžená krajina s kontrastním detailem na rozsvícenou chaloupku, černobílé ruce držící červené srdce, hrající si děti s kontrastním barevným předmětem.

Na velikosti záleží vždycky

Ať už se rozhodnete pro malý nebo velký obraz, měl by přesně zapadnout do celkového kontextu. Malé obrazy se hodí tam, kde je v místnosti již jiný dominantní prvek, například velký gauč, skříň nebo jídelní stůl. Malé obrazy dokáží vytvořit pomyslnou tečku. Malé obrazy se hodí také spíše do koupelny a pracovny. Můžete si jich zde pověsit více, společně s rodinnými fotografiemi budou příjemně ladit. Máte-li fotografie z dovolené, zkuste je doplnit černobílou scenérií z místa výletu. Máte-li svatební fotografie, vyzkoušejte romantické motivy, které jsou velmi často malované černobíle. Ani abstraktní obrazy nebudou v tomto případě na druhé koleji.

Velký obraz je vhodný do místnosti, která je zařízena minimalisticky. Můžete jím vyzdobit celou jednu stěnu, protože i takto velké obrazy se vyrábějí. Skvěle budou také vypadat vaše soukromé malé fotografie kolem dominantního obrazu. Nedbalá elegance, kterou docílíte právě černobílým obrazem, společně s vašimi rodinnými fotografiemi, na první pohled zaujmou. Proto je tento komplet vhodný do předsíně, jídelny nebo obývacího pokoje.

Mezi favority patří obrazy, které jsou sestaveny z více dílů. 3 nebo 5-dílný obraz je sázkou na jistotu. Ozdobí vám nejenom celou stěnu, ale můžete jej pověsit do různých místností a když budete procházet, obraz se vám poté zjeví jako celek.

Černobílý obraz vás dokáže dokonale vystihnout

Stále nevíte, zda chcete investovat do černobílého obrazu? A co zkusit reprodukce slavného díla, která jsou nejenom stylová, ale také nestárnoucí? Slavné obrazy, které jsou drahé, si nemůže dovolit jen tak někdo. Ovšem reprodukce jsou za zlomek ceny a dokáží nadělat stejnou parádu. V kombinaci s černobílým obrazem bude toto ideální do pracovny nebo obývacího pokoje. Věděli jste, že slavné obrazy nemusí být jen od malířů jako je Vincent van Gogh nebo Leonardo da Vinci? Můžete si vybrat z několika tisíců slavných děl, které jsou vytvořeny černobíle, a skvěle tak zapadnou do vašeho pokoje.

Autor: Komerční sdělení