fbpx

Ceny pelet jsou nejnižší za poslední tři roky0

S koncem topné sezóny klesá také cena dřevních pelet a briket. Podle informací Klastru Česká peleta je ale letos propad cen vyšší a ceny pelet a briket klesly oproti zimnímu období o 30 %. K poklesu došlo v reakci na rapidní snížení cen vstupních surovin – dřevěných pilin a hoblin. Vytápění dřevními peletami a briketami je nyní ještě výhodnější.

Reklama

Dřevní pelety a brikety se vyplatí nakupovat dopředu. Pokud je to možné, nastal tedy čas vybavit se na příští topnou sezonu. Cenový rozdíl je značný: brikety jsou k dostání za 3 500 – 4 000 Kč za tunu, pelety za 4 800 – 5 700 Kč. To je o 30 % méně než v zimě a je to vůbec nejnižší cena za poslední tři roky. Průměrný rodinný dům tak nakoupí pelety na celou topnou sezonu do 30 000 Kč. Čím to je? Cenové snížení významně podpořil pokles cen dřevěných pilin a hoblin, ze kterých se pelety a brikety lisují.

Pokles cen vstupní suroviny probíhá podle informací klastru plošně v celé střední Evropě – okolní země již zlevnily, české dřevařské odvětví to čeká od 1. dubna 2015.

Zdroj: Klastr česká peleta, Foto: 123rf.com

Autor: Redakce Nazeleno.cz