fbpx

Partneři sekce

Ceny energií nezadržitelně rostou: Investice do úsporných opatření se vyplatí!0

Bydlíte ve starším domě, který zatím neprošel rekonstrukcí a zateplením? Buďte si jisti, že se jeho stěnami a okny každoročně ztratí teplo za tisíce korun! To je v době, kdy ceny energií neustále stoupají, velmi neekonomické. Investovat do úsporných opatření se proto vyplatí více než kdy jindy.

Ceny energií jdou neustále nahoru. Zdražila elektřina, uhlí a v některých regionech také plyn. Neplaťte za teplo víc, než musíte. Jak snížit faktury za energie, abyste dosáhli maximální možné úspory?

Jak dosáhnout skutečné úspory?

V první řadě je nutné myslet na to, že dům je třeba posuzovat jako celek. To znamená, že pokud se rozhodnete pro zateplení fasády, ale už nevyměníte stará okna za nová, nemodernizujete otopnou soustavu a budete vytápět neúsporným elektrickým kotlem, nikdy nedosáhnete skutečné úspory.

Nejde proto jen o to izolovat teplo uvnitř domu, ale také ho efektivně vyrábět. Jaká úsporná opatření tedy realizovat?

  • Zateplení fasády.
  • Výměna starých oken za nová a úsporná okna.
  • Výměna neefektivního zdroje tepla (např. elektrický nebo plynový kotel) za úsporný a efektivní zdroj, jako je tepelné čerpadlo.
  • Modernizace otopné soustavy (třicet let staré radiátory nesplňují současné požadavky na efektivitu vytápění).

Maximální úspora nákladů na vytápění vyžaduje komplexní řešení
Maximální úspora nákladů na vytápění vyžaduje komplexní řešení

Aby byly úspory energie efektivní

Při realizaci úsporných opatření si ovšem dejte pozor na laciné výrobky nebo nekvalitní firmy, které by mohly vaši investici pěkně prodražit. Více než kdy jindy platí v tomto případě rčení „nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“.

Obraťte se proto na renomované firmy, které jsou schopné vám nabídnout komplexní řešení, jež je výhodné pro vás, nikoli pro ně. Je logické, že firmy sledují svůj vlastní zájem a výrobce oken vám bude tvrdit, že výměnou oken uspoříte nejvíce energie, zatímco výrobce tepelných čerpadel vám bude tvrdit, že nejvíce tepla ušetříte výměnou elektrického kotle za tepelné čerpadlo.

Jestliže jste rozhodnuti provést taková opatření, která povedou k opravdové úspoře, a chcete zjistit, kolik energie ušetříte, obraťte se na odborníky ze sdružení Skutečná úspora, kteří jsou připraveni vám pomoci.

Skutečná úspora vám pomůže snížit účty za energie
Skutečná úspora vám pomůže snížit účty za energie

Kontakt:

Skutečná úspora: Asociace členů výrobců zařízení pro maximální úsporu nákladů na vytápění
E-mail: info@skutecnauspora.cz
Web: www.skutecnauspora.cz

Autor: Komerční sdělení