fbpx

Centrální vysavače: Spása pro alergiky0

Máte doma alergika nebo jste sami alergičtí na prach? Pak určitě dbáte na to, abyste měli v bytě co nejméně prachu a jiných alergenů. Jenže jak zabránit zbytečnému víření vzduchu při vysávání? Odpovědí jsou centrální vysavače, které odvádí vysátý vzduch rovnou ven z domu!

O centrálních vysavačích se často mluví jako o šikovných pomocnících, kteří jsou doslova spásou nejen pro alergiky. Naštěstí se nejedná o plané reklamní výkřiky, ale potěšitelný fakt. Centrální vysavače Husky prostě umí. A přitom je jejich tajemství tak prosté…

„Filtr centrálního vysavače si poradí s prachovými částicemi a alergeny o velikosti již od 0,1 mikronu.“

Oproti mobilním vysavačům je sací jednotka umístěna pevně na místě, například v garáži či skladu, manipuluje se pouze s vysavačovými hadicemi. Propojení hadic a vysavače zajišťují rozvody plně skryté ve zdi. Vysátý vzduch je odváděn mimo objekt výfukem na fasádě, takže se nevrací zpět do místnosti a nevíří ještě nevysáté nečistoty a alergeny.

Centrální vysavače při úklidu nevíří nečistoty a alergeny
Centrální vysavače při úklidu nevíří nečistoty a alergeny

Účinné filtry a výkonné sací agregáty

Nasátý vzduch samozřejmě před opuštěním objektu projde velmi účinným filtrem, který si poradí s prachovými částicemi a alergeny o velikosti již od 0,1 mikronu. Nepořádek se usazuje na dně odpadní nádoby, která se ovšem čistí pouze několikrát do roka.

Sací agregáty centrálních vysavačů jsou obecně velmi výkonné, což šetří čas při úklidu – vysávané místo stačí přejet jednou. Velmi silným argumentem je ale i životnost vysavačů, respektive poskytnutá záruka.

Nepořádek je vysátý hned napoprvé
Nepořádek je vysátý hned napoprvé

Husky  – doživotní záruka

Renomovaní výrobci centrálních vysavačů Husky a Duovac totiž poskytují na své sací jednotky naprosto unikátní doživotní záruku. Tím je myšlena záruka na celou dobu životnosti jednotky, která je stanovena na výtečných 25 let. To je doba, za kterou průměrný uživatel vystřídá čtyři až pět běžných mobilních vysavačů.

Budeme-li uvažovat kvalitnější výrobky, které nebývají právě levné, a vynásobíme jejich pořizovací náklady počtem potřebných jednotek za pětadvacetiletou periodu, dostaneme sumu, které náklady na centrální vysavač překročí klidně několinásobně.

Centrální vysavač = absolutní ticho

Přesto ale ani zdaleka nezískáme takový uživatelský komfort jako v případě „centrálu“. Umístění sací jednotky v garáži či komoře zaručuje naprostou akustickou pohodu při vysávání, motor vysavače nikoho neobtěžuje. Konkrétně vysavače Husky a Duovac jsou dle měření nejtiššími výrobky ve své kategorii.

Hadice zásuvné do zdi ušetří další námahu
Hadice zásuvné do zdi ušetří další námahu

Hadice ve zdi – novinka k nezaplacení

Že manipulujeme jen s lehkými hadicemi, budeme kvitovat například při každém úklidu schodiště. Zkuste si drkotat po jednotlivých stupních s mobilním vysavačem… Doplňkem par excellance jsou hadice zásuvné do zdi.

Díky nim nemusí uživatel manipulovat s celou délkou hadice, které mají běžně přes devět metrů, ale na vysávání si vytáhne pouze potřebný kus. Po dokončení úklidu stačí odjistit pojistku a hadice sama zajede do zdi.

K centrálnímu vysavači lze pořídit například lopatky pod pracovní desku kuchyňské linky
K centrálnímu vysavači lze pořídit například lopatky pod pracovní desku kuchyňské linky

Maličkosti pro dokonalý celek

Třešničkou na dortu je pak široká nabídka sofistikovaného příslušenství, jako jsou lopatky pod pracovní deskou kuchyňské linky, štěrbinové zásuvky u země, či kompaktní box VROOM se sedmimetrovou hadici pro pohotovostní a tedy patřičně rychlý úklid suchých nečistot.

Centrální vysavače Husky a Duovac dováží pro ČR a SR společnost Newag spol. s r.o. www.newag.cz

Autor: Komerční sdělení