fbpx

Partneři sekce

CDP Ekopaliva: dřevěné pelety, brikety a krbové dřevo až do domu0

Pokud se rozhodnete pro topení dřevěnými briketami či peletami, potřebujete každý rok koupit a dopravit domů několik tun paliva. Jak na to? Sežeňte si spolehlivého dodavatele, který vám prodá kvalitní ekopaliva a zařídí dodávku až do skladu. Někoho, jako je společnost CDP Ekopaliva.

Topení biomasou je na vzestupu, ať už kvůli obnovitelnosti surovin (dřevo či rostliny jsme schopni oproti uhlí získávat poměrně pravidelně) nebo ekologičnosti (zejména v porovnání se spalováním uhlí).  Po roce 2014 bude pořízení kotle na brikety či peletky jednou z mála rozumných alternativ pro všechny ty, kteří dosud topí například uhlím. Nemusíte ale vytápět kotlem na biomasu celý dům, stačí jen krb v obýváku a nevyhnete se potřebě spolehlivého dodavatele.

„Doprava až do domu, složení přímo do kotelny či zásobníku.“

Právě na spolehlivosti, kvalitním zboží a komfortních doplňkových službách si zakládá společnost CDP Ekopaliva. Společnost vznikla v roce 2001 a brzy se stala předním dodavatelem ekopalivového zboží v regionu Prahy a středních Čech.

Její široký sortiment zahrnuje běžné krbové dřevo i dřevěné uhlí, důraz je však kladen na moderní ekopaliva – brikety a pelety. Zboží můžete objednat přes internet nebo ho přímo vybrat v prodejním skladu. Díky tomu máte jistotu, že palivo vždy seženete – ve skladu se nachází běžně 1 000 tun osvědčených druhů paliv.

Nákup kvalitního zboží ale tvoří jen polovinu úspěchu. Jak každý uživatel krbu či kotle na dřevo ví, neméně důležitá je i doprava paliva do sklepa či kotelny.  A právě v této oblasti nabízí společnost CDP Ekopaliva bezkonkurenční služby.

Výhody dodávky s CDP Ekopaliva

Palivo na jednu topnou sezónu váží několik tun a dopravit a uskladnit doma rozhodně není zábava pro každého. 21. století si žádá moderní služby, proto CDP Ekopaliva nabízí komfortní způsob dodávky až k vám do sklepa, garáže či kotelny. Společnost disponuje mnoha typy dopravní techniky, od kompaktních aut pro Prahu, přes klasické auto s hydraulickou rukou až po cisternu či speciální soupravu až na 24 tun včetně terénní „ještěrky“.

Dodávka paliv či ekopaliv se tak dostane opravdu až na místo určení, bez zbytečné námahy a složitého tahání paliv v rukou. Řidiči společnosti jsou vyškoleni v řízení speciálních technických manipulátorů a ochotně vám zavezou zboží, kam potřebujete. Pokud nakupujete ve velkém, můžete si nechat palivo dopravit až do domu – pomocí dopravníku a cisterny je možné náklad složit přímo do vaší kotelny nebo zásobníku.

Další služby spojené s dodávkou paliv:

  • Platební terminál na karty v každém autě.
  • Jednoduchá objednávka zboží přes internet.
  • Obsluhujeme okruh až 100 km od Prahy.
  • Orientace na koncového zákazníka – spolehlivá dodávka každý rok

Paliva i ekopaliva

V sortimentu CDP Ekopaliva si určitě vyberete. V nabídce jsou kvalitní pelety – drobné „válečky“ o průměru 6-8 mm vyráběné lisováním dřevěných piliny bez použití pojidel či chemických přísad. Hlavní výhodou je snadná manipulace, která umožňuje použití automatického dopravníku na přikládání pelet do kotle – zařízení tak vyžaduje minimální obsluhu. Získáte komfort podobný topení plynem za nižší cenu. Kromě toho produkci pelet zajišťují místní výrobci a dodavatelé – díky tomu nejste závislí na mezinárodní situaci nebo kurzu koruny.

V nabídce si ale můžete vybrat hned z několika druhů dřevěných briket, ať už do krbů či kotlů na dřevo. CDP Ekopaliva dodává kvalitní ekobrikety z dubového, bukového dřeva, ale i kůry. Brikety ze světlého dřeva jsou schopny rychle uvolnit energii, a tak jsou vhodné především na počáteční zátop a rychlé rozehřátí studeného obydlí. Černé kůrové brikety naproti tomu v sobě udržují teplo déle, hoří delší dobu, a proto jsou vhodné zejména na noc. CDP Ekopaliva pochopitelně nabízí oba druhy.

Podobně rozsáhlou nabídku najdete i v oblasti krbového dřeva. Stačí si jen vybrat nejvhodnější materiál a zvolit množství. To vše z pohodlí domova přes jednoduchý internetový formulář na stránkách firmy.

Kvalita především

Všechny pelety, brikety i další zboží pochází od místních výrobců. Z toho vyplývá několik nezanedbatelných výhod: Jednak můžete mít dobrý pocit, že nezatěžujete životní prostředí dalšími emisemi CO2 kvůli složité dopravě. Kromě toho ale víte, že kupujete kvalitní zboží od ověřených dodavatelů. Ostatně, dovoz levného nekvalitního zboží je známá praxe i v oblasti ekopaliv. Díky využívání místních zdrojů a nákupu od lokálních výrobců nekupujete zajíce v pytli, respektive různé náhražky a nekvalitní dřevo.

Uvažujete-li tedy, čím v budoucnu topit při stále rostoucích cenách uhlí, plynu i elektřiny, CDP Ekopaliva znamenají další plus pro dřevo, které už tak předstihuje konkurenci v celé řadě parametrů. Hledáte-li dobrý poměr ceny, výkonu, pohodlí a ekologie, s ekopalivy nešlápnete vedle.

Kontakt:

Logo CDP Ekopaliva

CDP.cz s.r.o.
Marek Řebíček
Tel.: +420 603 574 374
Kostelecká 908, 196 00 Praha 9 – Čakovice
www.cdp.cz

Sklad:

CDP.cz s.r.o.
Centrální sklad Praha 9 – Čakovice     
       
Kostelecká 908, PSČ: 196 00
Areál HAURATON

Autor: Komerční sdělení