fbpx

Carsharing Autonapůl expanduje do menších měst 0

Rozšíření flotily sdílených aut napříč republikou, vůz sdílený výhradně lidmi v novém developmentu nebo pilotní projekt carsharingu v menším městě – to jsou novinky, které ještě před koncem roku se svými partnery spustí první český carsharing Autonapůl. Podrobnosti by mělo družstvo zveřejnit v nejbližších dnech.

„Prozatímní letošní čísla naznačují, že už třetí rok v řadě skončíme v zisku, zároveň jsme zahájili projekt rekapitalizace předchozích ztrát, což nám uvolnilo ruce pro přípravu zcela nových projektů. První novinkou je model spolupráce s obcemi a městy s řádově jednotkami tisíc obyvatel, což je velikost, která obvykle není pro carsharingové provozovatele atraktivní. V našem byznys modelu nastaveném pro menší města na sdílení vydělají jak místní instituce, tak obyvatelé,“ popisuje základní kontury spolupráce ředitel Autonapůl Michal Šimoník.

Foto: archiv Autonapul

Podle jeho slov zároveň zůstává Autonapůl věrné základní myšlence carsharingu, který má pomoci snížit množství aut z přeplněných městských ulic díky vysokému dennímu využití aut. Jako svůj hlavní benefit vidí dvacetileté zkušenosti se sdílením aut od velikosti komunity několika rodin po službu nabízenou v největších městech v zemi.

Reklama

„Jen pro srovnání, naše auta jsou využita i přes 40 % času, kdežto soukromě vlastněné vozy slouží svému účelu jen 5 % dne, v 95 % času jen zabírají prostor. Úsporu místa proto chceme nabídnout nejen statisícovým sídlům, ale i menším obcím nebo dokonce na úrovni jasně ohraničené komunity konkrétního developmentu. S námi získají obce i developeři řešení na míru, kdy máme ustálený systém sdílecí platformy i zajištění servisu a všech služeb, které jsou s provozem sdílených aut neoddělitelně spojené,“ vysvětluje spoluzakladatel Autonapůl Stanislav Kutáček.

Autor: Jan Pergl

Autor se zabývá hlavně stavebnictvím a moderními technologiemi