Architektonické studio Emil Eve přidalo k viktoriánskému domu v jižním Londýně roubenou přístavbu s vnitřními prostory plnými světla a přírodních prvků a s důmyslným propojením s exteriérem. Pojďte si ho prohlédnout.
Zdroj: Dezeen
Přáním majitelů byla změna, která by jejich dům proměnila ve světlé, moderní prostory určené pro život i zábavu. Dalším požadavkem bylo také zapojení přírodních materiálů. Proto byla v projektu hojně použita jedle douglaska pro exponovanou konstrukci, venkovní obklady i vnitřní truhlářské prvky a armatury.
„Přírodní materiály vnášejí do interiéru teplo a pocit klidu. Věříme, že si tento domov, který byl navržen pro mladý pár a jejich dvě milované kočky, klienti plně užijí,“ říká zástupce Emil Eve.Světlík umístěný nad jídelním stolem umožňuje přirozenému světlu procházet stropními trámy z jedle douglasky a osvětlovat tak interiér s bílými stěnami.Přestavěné přízemí domu má v přední části přijímací místnost s výhledem do vnitrobloku.Mezi dřevěnými lamelami kolem ohraničující zdi je ukryto zrcadlo vytvářející odrazy, které jakoby rozšiřují prostor a odrážejí světlo zpět do interiéru. Jedle douglaska je doplněna prodyšnou vápennou omítkou aplikovanou na vnitřní stěny a také terakotovými dlaždicemi na zadní zahradě a nádvoří.Zadní přístavba s kuchyňským a jídelním prostorem je roztažena tak, aby co nejlépe využila dostupné sluneční světlo. V této části se také nachází posezení u okna s výhledem do zahrady. Dvůr je situován mezi přijímací místností a novou kuchyní a jídelnou, Lemují jej okna a prosklené dveře, které umožňují výhled po celé délce stavby.Přístavba je krásně a přirozeně propojena s venkovním prostředím.Pro chvíle klidu majitelům slouží dvůr lemovaný okny a prosklenými dveřmi.V celém interiéru se nachází vysoké prosklené dveře a hluboká okna s dřevěnými rámy. Vytváří pohledové linie mezi vnitřními a vnějšími prostory a zároveň umožňují přístup dostatečnému množství denního světla do místností.Pro dosažení vysoce kvalitních povrchových úprav dřeva architekti úzce spolupracovali se specialistou na tuto oblast. Schody stoupající ze vstupní haly vedou do prvního patra se dvěma ložnicemi, koupelnou a třetí ložnicí, která je využívána coby domácí pracovna.Zdroj: Dezeen