Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Větrání

Dostatek čerstvého vzduchu je pro zdraví člověka nepostradatelný. Bez pravidelného větrání se neobejdou ani naše domy a byty. Nedostatek čerstvého vzduchu může vést u člověka k bolestem hlavy a únavě. Pokud dostatečně nevětráme budovy, může se v nich objevovat zvýšená vlhkost, která podporuje vznik plísní. Především moderní budovy s velmi dobrým těsněním (kvalitními okny), které nejsou dostatečně větrané, se mohou časem s tímto problémem potýkat.

Tradičním způsobem větrání je otevření okna. Častým větráním v domech, bytech nebo v kanceláři ale přicházíme zvláště v zimě o teplo a tím také o peníze. Aby bylo běžné větrání otevřenými okny dostačující a hygienické, mělo by být okno otevřené asi hodinu. Při takovémto větrání se ale ztratí 50–75 % tepla. Odborníci proto doporučují krátké ale intenzivní větrání s otevřenými okny dokořan. Vymění se při něm více vzduchu a zároveň se neochladí zdi jako v případě, že větráte delší dobu s méně otevřeným oknem (tzv. ventilační poloha).

Moderním řešením dilematu teplo – vzduch je řízené větrání s rekuperací tepla. Rekuperační zařízení je schopné vyměnit vzduch bez významných energetických ztrát. Kvalitní rekuperace má účinnost zpětného tepelného zisku kolem 90 %. Rekuperace využívá teploty vzduchu odsávaného z domu k ohřevu chladného vzduchu, který je do domu přiváděn. Nový a starý vzduch se ale nikdy nepotkají, pouze si přes speciální výměník předají teplotu.

více informací

Partneři sekce

  

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

rekuperační jednotky, teplená čerpadla, vzduchotechnika

<!-- -->
ELEKTRODESIGN ventilátory spol. s r.o.

Výrobce a dodavatel profesionální vzduchotechniky, ventilátorů a příslušenství, rekuperačních jednotek,…

<!-- -->
KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!