fbpx

Myčka nádobí: Jak ji vybrat0

Velikost myčky nádobí

NÁVOD. Kupujete novou myčku? Víte, jaké parametry sledovat? Připravili jsme pro vás přehledného průvodce výběrem úsporné myčky. Připravte se na nákup nového spotřebiče a vyberte si kvalitní myčku, která ušetří nejen vodu, ale také energii.

Myčka je v porovnání s ostatními spotřebiči, jako je například lednička nebo pračka, v českých domácnostech poměrně novou záležitostí. Průměrné stáří myček v našich domácnostech je 3,5 roku. Na pohodlí si ale zvykáme rychle a někteří z nás si život bez myčky už neumí představit.

Reklama

Pokud máte doma starší myčku a zvažujete její výměnu, nebo s tímto spotřebičem zatím zkušenost nemáte, ale konečně si ho chcete pořídit, bude se vám hodit průvodce výběrem úsporné myčky.

Velikost myčky nádobí

I přesto, že jsou myčky poměrně mladými spotřebiči, také u nich dochází k vývoji. Snižuje se spotřeba energie i vody. Abychom s myčkou opravdu uspořili, je třeba ji vybrat podle individuálních potřeb domácnosti. Rodina s dětmi využije velkou myčku, mladý pár menší.

Většina myček (více než 80 %) má šířku 60 cm a prostor pro 12 sad nádobí. Menší myčky jsou široké 45 cm a nabízí prostor pro 8 až 9 sad nádobí.

Početná rodina využije velkou myčku
Početná rodina využije velkou myčku. Zdroj: Thinkstockphotos.com

Autor: Redakce Nazeleno.cz