Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Samolepky, které dokážou uspořit elektrickou energii

Zapomínáte zhasínat? Nejste sami. Svícení v místnostech, kde nikdo není, je obvyklou příležitostí pro zbytečné vynaložení elektrické energie. Připomenutí mohou zajistit veselé samolepky u vypínače. To platí samozřejmě jen do chvíle, kdy si na ně zvyknete a přestanete je vnímat. Možná se to ale do té doby naučíte.

04. 04. 2014 | Jarmila Bajerová

Ve zkratce:

Plýtvání elektrickou energií neznamená pro životní prostředí nic dobrého, neblaze se projeví také na našich účtech. Řady úspor můžeme dosáhnout změnou svého chování. Veselé samolepky k vypínači nebo elektrické zásuvce nenápadně upozorňují na zbytečně spotřebovanou elektřinu v případě, že byste zapomněli zhasnout.

Možná si dáváte různé upomínky na chladničku nebo domácí nástěnku, nejúčinnější však taková připomenutí bývají na místech, kterých se svým obsahem přímo týkají. Upomínka ve formě zábavné samolepky na zdi u vypínače může být originálním doplňkem interiéru (zejména dětských pokojů). Pohled na unaveného křečka každému nenásilně připomene, že za elektřinou proudící do našich domovních rozvodů stojí mnoho práce a zdrojů.

(Zdroj: geekologie.com)

Samolepky jsou navíc vyrobeny ze samolepícího vinylu bez použití PVC. K dostání jsou různé varianty v ceně od 1 do 29 eur (např. zde). Zábavné obrázky nás možná zlozvyku bezdůvodného svícení jednou provždy zbaví a navíc hravou formou.

(Zdroj: geekologie.com)

 

 (Zdroj: geekologie.com)

 (Zdroj: geekologie.com)

 (Zdroj: geekologie.com)

(Zdroj: geekologie.com)

Související články

Tagy: NazelenoPlus, Osvětlení

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií