fbpx

Kazety jsou zpátky na scéně: Recyklované zazáří jako působivé lampy0

Máte doma hromadu starých audiokazet, které již léta nikdo neposlouchá? Je možné je nějak smysluplně využít? Proměna do podoby netradičního domácího osvětlení jim vdechne nový život.

Pokud jsou pro vás kazety spojeny se vzpomínkami z mládí, pravděpodobně je nevyhodíte, ačkoli jste je neposlouchali celá léta. Designéři ze Španělska nabízejí vašim starým kazetám nové využití. Jako netradiční domácí lampy mohou rozzářit váš obývací pokoj nebo pracovnu.

Reklama

Kazetová lampa krychlového tvaru se ve tmě nádherně rozzáří. (Zdroj: ooomydesign.com)

Vybírat můžete z celé škály velikostních i barevných variant. V nabídce jsou závěsné lampy, působivé solitéry na tyči nebo stolní dekorativní osvětlení. Z kazet však designéři vyrábějí i další předměty jako např. peněženky, náušnice nebo „polstrování“ židlí.

Stojící lampa z kazet působí velmi originálně. (Foto: ooomydesign.com)

Také byste chtěli oživit zašlou slávu svých oblíbených kazet? Pokud se vám tento typ osvětlení líbí, můžete se pokusit o výrobu originálního kousku vlastníma rukama. Jestliže si na to netroufáte, zašlete je přímo designérům ze studia OOO My Design, kteří vám výrobek zhotoví z vašich vlastních kazet. Jestliže jim např. zašlete 80 originálních hudebních kazet nebo 160 neoriginálních, získáte krychlovou stolní lampu jako dárek a poděkování za dodání potřebného materiálu pro další „kazetovou“ tvorbu.

Lampy z audiokazet mohou nabývat nejrůznějších podob. (Foto: ooomydesign.com)

Průhledné kazety nabízejí především černobílou světelnou podívanou. (Foto: ooomydesign.com)

Méně průhledné barevné kazety pomohou vytvořit lampu hrající všemi barvami. (Foto: ooomydesign.com)

Lampy z kazet mohou mít různé velikosti. Troufnete si je vyrobit sami? (Foto: ooomydesign.com)

Kazety mohou svůj další život prožít i jako součást židle. (Foto: ooomydesign.com)

Autor: Jarmila Bajerova