Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Nechali byste se vyfotit v hromadě svých odpadků? Takhle dopadli odvážlivci, kteří to zkusili

Kolik odpadků vyprodukujete za týden? Spousta obalových materiálů, papíru a zbytků jídla, to je spoušť, kterou za sebou většina lidí den co den zanechává. Několik rodin a jednotlivců se nechalo se svými odpadky zvěčnit.

15. 08. 2014 | Jarmila Bajerová

Ve zkratce:

Množství odpadu, které většina lidí bezmyšlenkovitě vytvoří každý den, je v celkovém součtu skoro nepředstavitelné. Konfrontaci s vlastním odpadem vyprodukovaným za jeden týden si vyzkoušelo několik aktérů pozoruhodné fotografické série.

Neprodukovat žádný odpad, nebo alespoň ne ten obtížně odbouratelný, to je sen každého ekologicky smýšlejícího člověka. Při pohledu na přeplněné popelnice u lidských obydlí se ale tato vize stává dosti vzdálenou. Kalifornský fotograf Gregg Segal se prostřednictvím svých fotografií snaží upozornit na problém hromadících se tun odpadků. Série fotografií rodin ležících ve svých týdenních odpadcích je více než výmluvná.

(Zdroj: treehugger.com, G. Segal)

V zájmu řešení problému obrovského plýtvaní je potřeba začít na osobní úrovni, to je poslání Segalových fotografií. Konfrontace s množstvím každodenně zahazovaného rozličného materiálu by byla asi pro každého docela alarmující. Zajímavostí je, že autor fotografií následně prozradil, že ne všichni, kteří s focením souhlasili, přinesli nakonec ze svého odpadkového koše úplně všechno. Možná není úplně lehké, být k sobě v této otázce zcela upřímní.

(Zdroj: treehugger.com, G. Segal)

(Zdroj: treehugger.com, G. Segal)

(Zdroj: treehugger.com, G. Segal)

(Zdroj: treehugger.com, G. Segal)

(Zdroj: treehugger.com, G. Segal)

Související články

Tagy: Dům a zahrada, NazelenoPlus, Bydlení, Odpady

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií