fbpx

Miniaturní mobilní dům napájený solární a větrnou energií pro pohodlný život mimo civilizaci0

Ekologické obydlí, které je vždy připraveno přemístit se tam, kde zrovna chcete žít, to je sen, který se ovšem může stát skutečností. Ecocapsule je miniaturní mobilní dům vejčitého tvaru poskytující svým obyvatelům komfortní bydlení bez nutnosti připojení k sítím.

Ecocapsule zaujme na první pohled svým tvarem a hladkým povrchem, evokuje sci-fi příběhy, někomu může připadat jako z budoucnosti, jinému jako dárek od mimozemšťanů. Jedná se však o netradiční mobilní obydlí od slovenských architektů Nice Architects, které i přes své malé rozměry (4,45 x 2,55 x 2,25 m) nabízí bydlení pro dva lidi. To vše bez nutnosti připojení k inženýrským sítím.

Reklama

Ecocapsule umožňuje pobyt skoro kdekoli. (Zdroj: ecocapsule.sk)

Na střeše najdeme solární panely (2,6 m2, 600 W) a do výšky se tyčí větrná turbína (750 W). O uložení energie se starají vysokokapacitní baterie. Díky dvěma zdrojům energie se obyvatelé nebudou potýkat s nedostatkem elektřiny. Zaoblený tvar napomáhá k efektivnímu zachytávání dešťové vody, která se čistí prostřednictvím zabudovaných filtrů.

Škoda, že dům neumí sám létat z místa na místo.. (Zdroj: ecocapsule.sk)

Pobyt v Ecocapsuli neznamená žádné odříkání. Pohodlná postel, kuchyně s tekoucí vodou ze zásobníku, splachovací záchod a horká sprcha jsou samozřejmostí. Našlo se zde dost místa i pro úložné prostory.

Jednoduchý, moderní interiér s kuchyní, toaletou i sprchou. (Zdroj: ecocapsule.sk)

Plánuje se více variant vzhledu interiéru. (Zdroj: ecocapsule.sk)

Ecocapsule se převáží v běžném přepravním kontejneru bez jakýchkoli složitých příprav k transportu. Může vás tak následovat kamkoli po světě. Do budoucna by měla vzniknout také pojízdná varianta. Finální cena bude zveřejněna na konci tohoto roku.

Ecocapsule mohou sloužit i jako rekreační plážové objekty. (Zdroj: ecocapsule.sk)

Autor: Jarmila Bajerova