fbpx

Malá větrací jednotka s rekuperací tepla ECO ROOM0

Řešíte problém se starými a nefunkčními ventilátory, které nestačí pro správnou výměnu vzduchu v místnosti? Ideální volbou je malá inteligentní rekuperační jednotka ECO ROOM.

ECO ROOM je inteligentní malá rekuperační jednotka k odvětrání jednotlivých místností přes obvodové zdi. Je ideálním řešením pro snadnou náhradu nefunkčních ventilátorů bez potřeby dodatečných stavebních úprav a elektroinstalace. Jednotka je dodávaná v průměrech 100 a 150 mm. Plynulá regulace otáček, unikátní senzor vlhkosti a protimrazová ochrana. Účinnost rekuperace je až 75 %! Skříň větrací jednotky je vyrobena z odolného plastu. Těleso výměníku se dodává o délkách 310 až 600 mm. Tato část obsahuje tepelný protiproudý výměník. Rekuperační jednotka ECO ROOM se dodává ve dvou provedeních – DN 100 a DN 150.

Ventilátory

Jednotka je osazena dvěma radiálními ventilátory se stejnosměrnými motory, je určena pro trvalý provoz.

Rekuperace

Jednotka je vybavena protiproudým tepelným výměníkem. Výměník je snadno přístupný po otevření vrchního víka jednotky. Účinnost rekuperace až 75 %. Jednotka je vybavena automatickou protimrazovou ochranou.

Regulace

Automatická plynulá regulace otáček na základě unikátního systému detekce vlhkosti vzduchu. Tato regulace zajišťuje optimální kvalitu vzduchu v místnosti. Součástí jednotky je automatický letní provoz a tlačítko „BOOST“ pro krátkodobé zvýšení výkonu.

Montáž

Montáž se provádí na stěnu pomocí čtyř šroubů. Jednotku je možné instalovat pouze v horizontální ose tělesa výměníku se sklonem min. 1% směrem ven. Dlouhý připojovací nástavec (310–600 mm) obsahuje trubicový tepelný výměník. Pro výběr nástavce je rozhodujícím měřítkem šířka stěny. Unikátní konstrukce jednotky zajišťuje snadnou údržbu i čištění. Jednotku ECO ROOM je vhodné využít při výměně stávajícího odtahového ventilátoru bez náročných instalačních příprav.

Informace

Při větrání jednotlivých místností ventilátorem se od­vádí znehodnocený vzduch a nahrazuje se vzduchem ze sousedních místností nebo se přisává otvorem zvenku. Pokud je vzduch v sousedních místnostech špatné kvality, není první řešení vhodné. V druhém případě zase dochází k ochlazení prostoru. ECO ROOM řeší tyto problémy a nabízí řešení, kde odváděný odpadní vzduch ohřívá přiváděný čerstvý venkovní vzduch. Do větrané místnosti se tak přivádí čerstvý venkovní vzduch, ale místnost se neochlazuje.

Upozornění

Větrací jednotka ECO ROOM je ideálním řešením pro náhradu nefunkčních, dříve instalovaných ventilátorů s průměrem 100 nebo 150 mm ve stávajících instalacích (bez potřeby dodatečných stavebních úprav a elektroinstalace).

Montáž v libovolné poloze – větrací jednotku je možné při montáži v prostoru pootočit libovolným způsobem tak, aby pootočení vyhovělo stavební dispozici. Konstrukce umožňuje i montáž ve stísněných podmínkách a v koutech místností.

Snadná údržba i čištění – na obrázku je patrný způsob přístupu do skříně větrací jednotky s protiproudým výměníkem a k přívodnímu a odvodnímu EC radiálnímu ventilátoru.

Snadné čištění výměníku – na obrázku je patrný způsob vyjmutí protiproudého rekuperačního výměníku tak, aby jej bylo možné vyčistit.

Protiproudý výměník s průměrem 100 nebo 150 mm – na obrázku jsou vidět demontované protiproudé rekuperační výměníky s průměrem 100 a 150 mm.

Varianty dodávky a sestava jednotky

Větrací jednotku je možné objednat s různými délkami protiproudého výměníku. Jsou dodávány standardně délky pro tloušťku stěny 310, 430, 500 a 600 mm. Při montáži je nutné dbát na to, aby přívodní otvory do výměníku směřovaly svisle směrem dolů.

Sestava větrací jednotky: 1. přední díl skříně, 2. přívodní ventilátor, 3. protiproudý výměník, 4. spojovací díl skříně, 5. řídící elektronika, 6. servisní klíč na vyjmutí výměníku, 7. stěnový díl skříně, 8. odvodní ventilátor

Podrobné informace o malé rekuperační jednotce ECO ROOM i dalších produktech najdete na stránkách společnosti Elektrodesign. V případě, že zvažujete řešit odvětrání vašeho rodinného domu či bytové jednotky komplexně pomocí rezidenčních  rekuperačních jednotek, nabízíme vám v odkazu další informace.

K dispozici je také montážní návod jednotky ECO ROOM (video):

Autor: Komerční sdělení