fbpx

Lavička a květináč v jednom: Další využití pro dřevěné přepravní palety0

Zdá se, že s recyklací dřevěných palet si nemusíme dělat starosti. Nápadů, jak staré palety využít je dokonce možná více, než kolik jich recyklaci skutečně potřebuje. Různorodé kusy nábytku na zahradu i do bytu, kompostéry, zvýšené záhony a teď i lavičky pro veřejná prostranství.

Pouliční umělec z jihoafrického Johannesburgu, který si říká „r1“, nedávno představil svoje nové dílo, v rámci kterého přetvořil dřevěné přepravní palety do podoby šesti hravých lavičkových modulů na kolečkách, které se dají volně přeskupovat. Lavičky jsou skládací a v horní části nabízejí prostor pro umístění nádob s rostlinami.

Reklama

Každý ze šesti lavičkových modulů je tvarově variabilní. (Zdroj: inhabitat.com)

Každý modul se skládá ze třech vzájemně spojených částí. Díky kolečkům se celý objekt snadno přemisťuje a jednoduše se mění rozložení jednotlivých částí – od složeného stavu vyhlížejícího jako dvě palety vedle sebe, přes tvar harmoniky, až po natažení všech částí rovně do délky. Lavičky byly rozmístěné po celém městě, aby se zjistilo, jak budou obyvatelé na novou formu laviček reagovat. Zdá se, že mezi místními nebyl s jejich přijetím žádný problém.

Nápad je velmi jednoduchý, český kutil nebude mít problém jej napodobit. (Zdroj: inhabitat.com)

V horní opěradlové části je prostor pro zeleň. (Zdroj: inhabitat.com)

Ve složeném stavu nezabírají paletové lavičky moc místa. (Zdroj: inhabitat.com)

Objekty byly umístěny na různá místa ve městě. (Zdroj: inhabitat.com)

Originální lavičky zřejmě nikomu nevadily, spíše naopak. (Zdroj: inhabitat.com)

Autor: Jarmila Bajerova