fbpx

Jaké jsou dnes možnosti ve výběru žaluzií?0

K nejoblíbenější stínící technice patří už řadu let žaluzie. Vnitřní i venkovní, horizontální i vertikální, z různých materiálů, v mnoha barvách a provedeních- většinou jsou volbou číslo jedna do rodinných domů i kanceláří.

Bez stínícího systému v oknech to zkrátka nejde a abychom nemuseli za pár let vymýšlet nové řešení, je třeba vsadit na kvalitu. Navíc se nám musí žaluzie líbit a hodit se svým vzhledem. Všechna potřebná kritéria splňují výrobky firmy Univers, která je na trhu již 25 let, žaluzie vyrábí, dodává i montuje, takže si stačí jen vybrat.

Výběr je dnes opravdu široký

Nejčastější volbou jsou žaluzie do plastových oken, ale není to rozhodně podmínkou. I oknům dřevěným a hliníkovým budou správně zvolené žaluzie slušet. Rozmyslet si musíme, jestli chceme okna zastínit zvenku nebo zevnitř, zapomínat nesmíme ani na meziskelní typ. Všechny druhy ale regulují průnik světla do místnosti a přispívají k tepelné pohodě.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie České Budějovice prospějí domu esteticky i funkčně. Zabrání průniku slunce k okenní konstrukci, takže lépe regulují klima uvnitř domu v každém ročním období, navíc okna chrání do určité míry i mechanicky a zasáhnou do exteriéru domu. Firma Univers vám nabídne žaluzie nenápadné i výrazné, podle toho, zda chcete, aby ladily s fasádou či tvořily zajímavý kontrast. V nabídce výrazných barev nechybí třeba modrá, vínová, zelená a zlatá. Všechny druhy jsou vyrobeny z extrudovaného hliníku a pozinkovaného ocelového plechu, pro textilní nosiče a pásky je použito speciální syntetické vlákno. Vybrat si můžete třeba žaluzie se zpevněnými okraji a oboustrannou úpravou.

Interiérové žaluzie

Vnitřní žaluzie, ať už horizontální nebo vertikální, by měly zapadnout svým vzhledem do interiéru, jsou nejčastější variantou a finančně tolik nezasáhnou rodinný rozpočet. Využití najdou nejen na oknech, ale i u výklenků, které chcete zakrýt, a někdy mají dokonce funkci čistě jen dekorativní. Montovat se mohou na okno i na stěnu, ovládají se ruční tyčkou i provázkem. ISSO žaluzie jsou nejčastějším typem pro plastová okna a eurookna, jedná se o klasické žaluzie, které zná asi každý, s hliníkovými lamelami a ovládáním pomocí kuličkového řetízku.

Žaluzie mezi skly

Meziskelní typ není tak častý, ale je dobrou volbou jak pro špaletová okna, tak pro starší „paneláková okna“. Montáž probíhá mezi okna nebo mezi okenní tabule. Ovládají se podobně jako ty interiérové, jejich výhodou je, že se na ně tolik nepráší a nezabírají místo před oknem.

Horizontální nebo vertikální?

Výběr se bude řídit podle toho, jaké máme představy a kolik peněz chceme investovat. Žaluzie horizontální Plzeň od firmy Univers mohou být obyčejné i luxusnější, nabídka je tak široká, že nebudete muset dělat kompromisy. Pestrá škála barev je samozřejmostí. Vertikální uspořádání lamel má taky své výhody, ale pořád stojí až na druhém místě v oblibě za horizontálním, v některých interiérech ale vypadají daleko lépe, zejména v těch komerčních.

Volíme materiál

Co se týká materiálů, v úvahu přichází hliník, látka i dřevo. Hliníkové žaluzie zná asi každý, látkové jsou také častou volbou, ovšem spíše do kanceláří, velkých oken a na balkony. S dřevěnými žaluziemi se sice tak často nesetkáme, i díky jejich vyšší ceně, ale jsou luxusní volbou a vyhoví těm, kteří chtějí něco extra.

Výroba na míru

Žaluzie od firmy Univers se vyrábějí na míru, takže ani atypická okna nejsou problém. Objednat si je můžete osobně i telefonicky a využít zaměření i profesionální montáž. Na větší zakázky je poskytnuta množstevní sleva, a to díky plynulosti výroby, není ale problém nechat si vytvořit žaluzie podle vašich představ i jen na jedno jediné okno.

Autor: Komerční sdělení