fbpx

Návraty letního bydlení na půdě0

Máte v domě starou nevyužitou půdu? Uvažujete o její přestavbě, ale zdá se vám příliš drahá? A co vyzkoušet letní bydlení? Úprava půdy není finančně ani časově náročná a díky tomuto řešení získáte nejen atraktivní obytné prostory, ale i efektivní zvukovou a tepelnou izolaci spodních místností.

Miluji staré půdy. Skrývají tajemství a člověk má vždy pocit něčeho originálního, když do těchto prostor vstupuje. Při návštěvě podkroví na nás dýchá nevšední a atraktivní kouzlo. Celý atypický prostor přímo volá po přestavbě k trvalému, nebo letnímu bydlení. Nepravidelné tvary i šikmé stěny popouští uzdu naší fantazie. A jak moc? To už je na každém z vás.

„Díky stropnímu systému MAGMARELAX si půdu zateplíte a ušetříte za energie v celém domě, navíc nemusíte platit statisíce za náročnou přestavbu.“

Na půdě máme tak blízko ke slunci, že nás to nutí vytvářet prostory prosvětlené, vzdušné a  mimořádně útulné. Přínosem vestavby půdního bytu bývá  terasa s neobvyklým výhledem do okolí. Výhodou podkrovních prostor je zajímavá členitost a řada možností pro práci se světlem v interiéru.

Kompletní přestavba podkroví je finančně nákladná

Přestavba podkroví na obytné prostory s sebou přináší také řadu starostí a finančních výdajů. Vestavba i nástavba jsou přesně takovými úpravami střech, s jejichž využitím se v původních projektech domů nepočítalo. U velké přestavby je nutné statické posouzení. V historických částech měst a obcí musíme dbát na požadavky úřadu památkové péče, kde nástrahou bývá výškový limit objektu, možnosti osvětlení, vestavění oken, střešních vikýřů apod. Nutné je provedení tepelné izolace a izolací proti vodě, odvětrání a položení vhodné střešní krytiny. Nezapomínejme na důležitý fakt, kterým je reálná možnost napojení na potřebné inženýrské sítě – elektřinu, vodu, kanalizaci, plyn, dálkové vytápění.

Obytné podkroví je tedy časově i finančně nákladná záležitost a i z tohoto důvodu zůstávají půdy opuštěné a nevyužité.

Stropní systém MAGMARELAX vyřeší zateplení celého stropu domu
Stropní systém MAGMARELAX vyřeší zateplení celého stropu domu

Dejte vaší půdě šanci a zkuste letní bydlení

Jak tedy půdu využít a přitom neinvestovat mnoho peněz? Již za první republiky se využívaly půdy k takzvanému letnímu bydlení a nebo pro odpočinek či zábavu. Znamenalo to, že si majitelé domů upravili půdu tak, aby ji bylo možné v létě využít k bydlení. Nejednalo se o náročnou rekonstrukci. Opravila se střecha, aby do prostoru nezatékalo. Podlaha se uklidila a vše se upravilo tak, aby se zde dalo bydlet. Tento prostor se využíval od jara do podzimu, v době, kdy venku není zima. Takový prostor lze využít např. k bydlení studentů, kteří léto tráví u rodičů, nebo i ke sportu a zábavě.

Nyní se tento způsob bydlení začíná opět využívat. Postup je podobný, jen se více investuje do podlahy půdy. Opraví se střecha, doplní se folie proti zatékání a udělá se nová podlaha. Novinkou však je, že nové metody a postupy umožňují postavit naprosto rovnou podlahu půdy a tu zaizolovat. Izolace zvyšuje komfort pro obyvatele půdy, tlumí hluk z těchto prostor a navíc v zimě chrání spodní místnosti před únikem tepla. Takto upravený prostor lze následně efektivně, dle potřeb a možností, dostavět na podkrovní byt. Příkladem takového řešení na míru je stropní systém MAGMARELAX.

Stropní systém MAGMARELAX: Rychlé a kvalitní řešení za dobrou cenu

Tepelnou i zvukovou izolaci můžeme vyřešit jednorázově, a to prostřednictvím montovaného stropu MAGMARELAX®, který vám zajistí jak možnost zateplení stropu, tak umí vytvořit lehkou, přesnou, variabilní, vysoce únosnou, finančně nenáročnou a přesto moderní, ekologickou a krásnou podlahu.

Tato metoda k vám přinese nášlapnou vrstvu z OSB desek (plošně lisované desky z orientovaných velkoplošných třísek) na pero a drážku, ale i tepelně-izolační vrstvu, která vyhoví požadavkům při žádosti o dotace na zateplení domů. Systém je rychle dostupný – konstrukce je hotova za jeden den.

Díky půdní podlaze z certifikovaného izolačního materiálu dosáhnete vyšších úspor energií v zimě
Díky půdní podlaze z certifikovaného izolačního materiálu dosáhnete vyšších úspor energií v zimě

Pokud se ještě pozdržím u stropního systému MAGMARELAX®, nemohu přehlédnout fakt, že mě osobně opravdu oslovil. Vytvořením nové podlahy tímto způsobem zároveň zateplíme celý strop domu. Teplo stoupá vzhůru, takže stropem uniká velké množství energií, čímž vlastně vyřešíme dvě věci zároveň. V neposlední řadě je to jedno z opatření pro dotaci Zelená úsporám, kdy právě tato izolace je certifikovaným materiálem.

Stropní systém MAGMARELAX přináší tyto výhody:

  1. Získáte atraktivní prostory na své staré půdě
  2. Nemusíte platit statisíce za náročnou přestavbu
  3. Zateplením půdy ušetříte za energie v celém domě

Řekněte sami, nemáte chuť se do letního (a nejen letního) bydlení pustit okamžitě? Kdybych měla domek, tak neváhám ani chvilku.

Více informací o foukané izolaci MAGMARELAX® naleznete na stránkách dodavatele na adrese www.ippolna.cz a o samotném stropním systému MAGMARELAX® se dočtete na http://www.ippolna.cz/stropni_system_MAGMARELAX.php

Autor: Komerční sdělení