fbpx

Nábytek z masivu: ideální do dětského pokoje!0

O nábytku vyrobeném z masivu si můžete číst romány. Nábytek z masivu od společnosti Nábytek Jeko je zdravotně nezávadný, bez škodlivých látek či různých lepidel a zaoblenými hranami. Jde tak o ideální nábytek například pro děti!

Zdravotně nezávadný nábytek

Nábytek z masivu se může pyšnit především svou nezávadností a dobrým vlivem na zdraví člověka.  Kvalitně zpracované dřevo, ze kterého se vyrábí nábytek, nemá žádný negativní dopad na uživatele. Měli bychom vědět, že ne každá firma se může pochlubit nezávadností svých výrobků.

 „Je až s podivem, kolik škodlivých látek se z nábytku může uvolňovat.“

Protože i nábytek vyrobený ze dřeva může být napuštěn škodlivými látkami, součástí mohou být různá lepidla, laky na povrchovou úpravu atd. Je až s podivem, kolik škodlivých látek se z nábytku může uvolňovat. Potom vznikají různé alergické reakce, které např. pozorujeme na našich dětech nebo nás samotných.

Pro vaše děti jen to nejlepší

Na předním místě u našich dětí je zdraví. Děti můžeme ochránit před různými úrazy, ale i obezřetným výběrem nábytku. Než se odhodláte koupit dětský nábytek, nejprve se dobře informujte u prodejce na kvalitu a zdravotní nezávadnost nábytku. Nábytek Jeko doporučuje kupovat převážně nábytek z masivu, který je pro vaše děti vhodným řešením. Jedná se o přírodní materiál, ať už je to patrová postel, police, šuplíková komoda nebo skříň vyrobená z borovice či smrku

Dětský nábytek by měl splňovat určitá kritéria bezpečnosti. Zabráníme tak zranění. Ostré hrany nábytku by měly být zaoblené. Měli bychom se také vyhnout nábytku s prosklenými díly. Nábytek Jeko nabízí nábytek z masivu pro miminka (postýlky), pro děti (malované dětské postele) i studentské pokoje (sestavy, PC stolky, ergonomické židle).

Pro výrobu nábytku lze použít několik druhů dřevin

V našich podmínkách se vyrábí interiérový nábytek převážně z borovice, smrku či jiné známé dřeviny. Vyjmenované dřevo je snáze opracovatelné a přizpůsobivé. Během času nábytek změní barevný odstín. Ale nejedná se o žádnou vadu. U zahradního nábytku lze již experimentovat a můžeme vybírat z mahagonového dřeva, teaku, nebo méně známých exotických dřevin, jako je iroko či karri. U zahradního nábytku je voleno dřevo, které zaručí dlouhodobou trvanlivost až 10 let, nepodléhá škůdcům a výborně odolává povětrnostním vlivům. Např. u teaku (působením počasí) se barva změní v šedou, kterou si již zahradní nábytek ponechá.

Péče a další výhody nábytku ze dřeva

Dřevěnému nábytku je věnovaná velká pozornost a oprávněně. Díky variabilnosti masivu se nábytek uplatní v moderně zařízeném interiéru nebo v chatičce, která je vybavená v rustikálním (selském) stylu.

Za přednost masivu lze považovat:

  • barevná stálost nábytku
  • masivní materiál – přinášející do bytu kus přírody
  • zdravotní nezávadnost – dětský nábytek (dětské postele, skříně, komody, pískoviště…)
  • snadná údržba a případná opravitelnost poškozeného nábytku
  • designová rozmanitost
  • široká škála možností použití nábytku

Nábytek z masivu provázel naše lidstvo již v dávných dobách a bude krášlit naše domovy ještě dlouhá léta.

Jeko nábytek - logo

Více informací o nábytku z masivu získáte na stránkách www.nabytek-jeko.cz.

Autor: Komerční sdělení