Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Domácnost

Domácnosti patří vedle firem a podniků k velkým konzumentům energie. Česká republika patří v Evropské unii k zemím, kde domácnosti za energie utrácejí nejvíce. Výdaje za energie se na celkové spotřebě domácností podílejí mezi 11–16 %. Šetřit energie je ale stále snazší a vypomoci nám mohou moderní technologie v podobě úsporných spotřebičů nebo žárovek. Zajímá vás, kolik platíte elektřinu a zda můžete ušetřit? Podívejte se na náš partnerský server Ceny energie. Mimo jiné zde najdete jednoduchou a unikátní kalkulačku, na níž si snadno spočtete, zda můžete změnou dodavatele energie ušetřit!

K největším konzumentům energie v domácnosti patří kuchyně, především díky chladničce a mrazáku. Ušetřit energie můžete výměnou staré ledničky za novou, která by měla být v energetické třídě A+ nebo A++. Každá domácnost také utrácí při přípravě jídla. Ušetřit se dá i zde. Sporák by se měl zapínat až v případě, kdy je na něm postaven hrnec. Pokud používáte elektrický sporák, měli byste ho vypínat už asi pět minut před koncem vaření. 

Výdaje v domácnosti putují také na vodu. Přednost bychom měli dávat sprchování a horkou relaxační koupel si dopřát pouze občas. V kuchyni můžeme spotřebu vody snížit při mytí nádobí. To by nemělo být umýváno pod trvale tekoucí vodou, ale v napuštěném dřezu a pak ho pouze opláchnout. Ještě úspornější variantou je pořízení myčky. Pozornost věnujte také těsnosti kohoutků a výběru správné baterie s perlátorem.

více informací

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!