fbpx

Chci pojistit garáž. Jaké jsou možnosti?0

Vyhoří-li vám garáž, je to dvojnásob nepříjemné, protože s garáží přijdete také o auto a všechen další majetek uvnitř. I garáž si zkrátka zaslouží pojistku. Jaké jsou možnosti pojištění garáže?

Nejjednodušší situace nastává, pokud je garáž součástí vašeho domu. V takovém případě se na ni většinou vztahuje pojištění domácnosti. Tedy přesněji řečeno, pojištění domácnosti se vztahuje na její obsah – tedy například právě auto. Přesném podmínky pojištění garáže v rámci pojistky domácnosti se mohou lišit případ od případu. Pokud si ale chcete pojištění domácnosti teprve sjednat, raději příslušného pojišťovacího makléře zeptejte, zda je do pojistky garáž zahrnuta.

Co s garáží na jiné adrese?

Zejména ve městech se často stává, že samostatná garáž má jinou adresu než domácnost majitele. V takové případě musíte uzavřít samostatnou pojistku pro garáž. V takovém případě si ale musíte dát pozor, zda jde o pojištění nemovitosti (to by se vztahovalo jen škody způsobené na samotné garáži) nebo o pojištění movitých věcí v garáži. I to se ale někdy nemusí vztahovat na automobil. Pečlivá konzultace s pojišťovnou nebo makléřem je proto při pojištění garáže velmi důležitá.

V souvislosti s pojištěním garáže stojí za to zvážit i další aspekty. Pokud chcete pojištěním ochránit hlavně svůj vůz, může vám stačit i havarijní pojistka. Ta se totiž zpravidla vztahuje i na zaparkované auto a tedy i na vůz v garáži.

Konzultujte a porovnávejte

Hlavně v případech, kdy vaše garáž stojí samostatně a má vlastní adresu, se vyplatí vše zkonzultovat s pojišťovnou. Dobrým vodítkem pro volbu pojištění garáže, mohou být také internetové porovnávače, které už dávno nesrovnávají je povinné ručení, ale také další pojistné produkty. Výsledky internetových porovnávačů vám mimo jiné poskytnou i základní orientaci i cenách pojištění domácnosti a nemovitosti na českém trhu.

Autor: Komerční sdělení