Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Chci pojistit garáž. Jaké jsou možnosti?

Vyhoří-li vám garáž, je to dvojnásob nepříjemné, protože s garáží přijdete také o auto a všechen další majetek uvnitř. I garáž si zkrátka zaslouží pojistku. Jaké jsou možnosti pojištění garáže?

05. 09. 2016 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

KOMERČNÍ SDĚLENÍ: Garáž v domě snadno pojistíte v rámci pojištění domácnosti. Samostatně stojící garáž na jiné adrese bude vyžadovat svoji pojistku.

Nejjednodušší situace nastává, pokud je garáž součástí vašeho domu. V takovém případě se na ni většinou vztahuje pojištění domácnosti. Tedy přesněji řečeno, pojištění domácnosti se vztahuje na její obsah – tedy například právě auto. Přesném podmínky pojištění garáže v rámci pojistky domácnosti se mohou lišit případ od případu. Pokud si ale chcete pojištění domácnosti teprve sjednat, raději příslušného pojišťovacího makléře zeptejte, zda je do pojistky garáž zahrnuta.

Co s garáží na jiné adrese?

Zejména ve městech se často stává, že samostatná garáž má jinou adresu než domácnost majitele. V takové případě musíte uzavřít samostatnou pojistku pro garáž. V takovém případě si ale musíte dát pozor, zda jde o pojištění nemovitosti (to by se vztahovalo jen škody způsobené na samotné garáži) nebo o pojištění movitých věcí v garáži. I to se ale někdy nemusí vztahovat na automobil. Pečlivá konzultace s pojišťovnou nebo makléřem je proto při pojištění garáže velmi důležitá.

V souvislosti s pojištěním garáže stojí za to zvážit i další aspekty. Pokud chcete pojištěním ochránit hlavně svůj vůz, může vám stačit i havarijní pojistka. Ta se totiž zpravidla vztahuje i na zaparkované auto a tedy i na vůz v garáži.

Konzultujte a porovnávejte

Hlavně v případech, kdy vaše garáž stojí samostatně a má vlastní adresu, se vyplatí vše zkonzultovat s pojišťovnou. Dobrým vodítkem pro volbu pojištění garáže, mohou být také internetové porovnávače, které už dávno nesrovnávají je povinné ručení, ale také další pojistné produkty. Výsledky internetových porovnávačů vám mimo jiné poskytnou i základní orientaci i cenách pojištění domácnosti a nemovitosti na českém trhu.

Tagy: Bydlení

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Regulus spol. s r.o. - Rekuperace a větrání

Firma Regulus s.r.o. slouží v oblasti teplo - voda - plyn již od roku 1992 a v současnosti se orientuje…

<!-- -->
FAKRO CZECH s.r.o.

Jsme pobočka nadnárodní dynamicky se rozvíjející společnosti, která se zabývá výrobou a prodejem střešních…

<!-- -->
KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!