Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Chcete nové topení? Zateplujete? Potřebujete vědět víc? Zeptejte se v poradně Nazeleno.cz

Stavíte nebo opravujete dům a zajímá vás nezávislý pohled odborníka? Využijte ZDARMA poradnu Nazeleno.cz. Podle poradců čtenáře často zajímají úspory energií a vše kolem vytápění.

22. 08. 2012 | Julie Kalodová

Ve zkratce:

Místo karmy kotel, ale který je nejúčinnější? Jakým materiálem zateplit dům? A kdy pozvat kterého odborníka na revizi? Tápete ve vyhláškách a povinnostech, které se týkají vašeho domu? Popište svůj záměr a odborník se pokusí co nejpodrobněji odpovědět.

Autorka tohoto textu žila celý život v bytovém domě. Takové bydlení je pohodlné: radiátory roztápí člověk ve vzdálené kotelně a čištění komína lze úplně vypustit z hlavy. Letos na jaře se ale přestěhovala do malého domku v centru Brna. 

"Popište stavební problém, odborník odpoví podrobně a zdarma."

Stěhováci ještě nestihli ani odnést všechny krabice z nákladního auta, už stávkovala stará karma. A z nanicovatého zařízení proudila jen ledová voda. Vedle telefonních čísel na přátele bylo nutné do mobilu ihned přidat i číslo na topenáře, kominíka, zedníka, stavební úřad a obkladače. A další budou jistě postupně přibývat. Kde ale získat informace, aby dům sloužil a bydlení splnilo požadavky obyvatel? jak se vyznat va nabídce firem? 


Stavět svépomocí? Ušetříte za řemeslníky a řešení najde odborník v poradně Nazeleno. Foto: Thinkstock.com

- Čtenář se ptá: Jak topit v chalupě, i když v domě nikdo není?

Magazín Nazeleno, kromě článků o energetice, stavbě, vytápění a životním stylu, provozuje i odbornou poradnu. Zkuste ji využít. Karel Murtinger, autor mnoha textů a odborník zejména na úspory energií, vám poradí zdarma.

Zeptejte se odborníka!

Magazín Nazeleno.cz nabízí čtenářům poradnu. Odpovíme na dotazy kolem stavby, topení, zateplení i úspor energie. Stačí NAPSAT ODBORNÍKOVI.   


Místo karmy kotel, ale který je nejúčinnější? Jakým materiálem zateplit dům?  A kdy pozvat kterého odborníka na revizi? Tápete ve vyhláškách a povinnostech, které se týkají vašeho domu? Popište svůj záměr a odborník se pokusí co nejpodrobněji odpovědět. 

Co v domě udělat před zimou

Čtenáře zajímají úspory a vše kolem vytápění

"Který zákon stanovuje pravidelnou roční revizi plynových kotlů? Je nutné ji mít každý rok? Máme kondenzační kotel Geminox," zeptal se v poradně čtenář Petr Emler v polovině srpna 2012. Karel Murtinger na tuto otázku odpověděl: "Ano, musíte. Konkrétně je to upraveno v Nařízení číslo 91/2010 Sb. o podmínkách požární bezpečnosti při provozu komínů, kouřovodů a spotřebičů paliv. Jedná se o Nařízení k provedení zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění zákona číslo 425/1990 Sb., zákona č. 40/1994 Sb., zákona číslo 203/1994 Sb., zákona č. 163/1998 Sb., zákona č. 71/2000 Sb., zákona číslo 237/2000 Sb., zákona č. 320/2002 Sb., zákona č. 413/2005 Sb., zákona č. 186/2006 Sb., zákona č. 267/2006 Sb. a zákona č. 281/2009 Sb. Je-li to nařízeno, pak je to pochopitelně nutné i dodržovat a týká se to i kondenzačních kotlů."

- Přečtěte si víc: Stavební zákon, plné znění

Složitá změť zákonů, zdá se vám? Ale poradce je velmi pečlivý a na dotaz odpoví zodpovědně a nezávisle.

Související články

Tagy: Energie, Zelené úvěry, Poradna, Technologie, Bio, Dotace a úspory, Bydlení, Stavba a rekonstrukce, Vytápění,

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

FAKRO CZECH s.r.o.

Jsme pobočka nadnárodní dynamicky se rozvíjející společnosti, která se zabývá výrobou a prodejem střešních…

<!-- -->
Regulus spol. s r.o. - Rekuperace a větrání

Firma Regulus s.r.o. slouží v oblasti teplo - voda - plyn již od roku 1992 a v současnosti se orientuje…

<!-- -->
KOREK spol. s r.o., org. sl.

Jsme specialisté na dodatečné zateplení budov kontaktním tepelně izolačním systémem a v rámci revitalizace…

<!-- -->
Družstevní závody Dražice – strojírna s.r.o.

Značka DZ Dražice, která existuje již od roku 1956, je zárukou kvality, výkonu a hodnoty ohřívače vody.…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!