fbpx

Častá „koupelnová“ otázka: Vana nebo sprcha?0

To je dilema, které někdy musel řešit snad každý z nás, ať už z finančních či prostorových důvodů. Jen málokdo si může dopřát obojí – vanu pro pohodlnou relaxaci a sprchový kout pro rychlou očistu těla. Co si tedy vybrat?

Už pomalu přestává platit pravidlo malá koupelna – sprcha, velká koupelna – vana. Moderní sprchové kouty jsou stejně velké, někdy dokonce ještě větší než vany. Stále více tak hraje roli životní styl, přání majitelů, jejich zvyky, co jim více vyhovuje.

Vana je praktičtější, sprcha má zase ekonomické výhody

Vana poskytuje příjemnou relaxaci, hodí se pro rodiče s malými dětmi, kteří ji využijí pro pohodlné koupání svých ratolestí, děti navíc vanu milují, užijí si v ní spoustu zábavy. Hospodyňkám může vana posloužit i jako prostor pro praní drobného prádla či na jiné práce. Vana se také hodí pro všechny romantiky – pěna, svíčky a vonné koupelové oleje poskytnou tu správnou atmosféru pro večer ve dvou.

Sprcha je zase hygieničtější, ekonomičtější a rychlejší. Je ideálním startem do nového dne, tekoucí voda je živel, který organismus osvěží a rozproudí. Sprcha je často upřednostňována také proto, že moderní zrychlená doba a hektický styl života dlouhému koupání v horké vaně příliš nepřeje. Hodně také záleží na náladě a aktuální situaci, když spěcháte, těžko si budete dopřávat horkou vanu, ta Vám ale přijde k duhu po dlouhém náročném dni. Jak to tak bývá, vše má svá pro a proti.

Ve vaně můžete snadno uklouznout, sprchové kouty jsou snadněji a pohodlněji dostupné, což ocení především starší lidé a osoby s pohybovým omezením. Ti tak zvládnou hygienu provést samostatně i v době, kdy by ve vaně potřebovali pomoc. Dostatečný komfort a bezpečí jim zajistí široká škála bezpečnostních prvků, jako jsou madla či sedátka do sprchy.

Vanu i sprchu volíme podle dispozic koupelny, měl by zde zbýt dostatek místa pro volný pohyb i na úložné prostory pro uskladnění nezbytných doplňků. Pokud se nemůžete rozhodnout, pak dobrým kompromisem v koupelně je pořízení zástěny k vaně, díky čemuž si budete moci užít uklidňující koupel i osvěžující sprchu. Vanové zástěny jsou velmi praktické a lze je umístit téměř na každou vanu.

Autor: Komerční sdělení