Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Partneři sekce

Panenský kokosový olej - potravina i tajemství krásy

Panenský kokosový olej patří mezi potraviny čiště přírodního charakteru. Jeho využití je nebývale široké - může vám posloužit jako chutná potravina, prostředek pro péči o tělo, zbaví vaše tělo bakterií a účinně pomáhá v boji s nadváhou.

07. 11. 2008 | Komerční sdělení

Ve zkratce:

Panenský kokosový olej je čistě přírodní látka, která má pro lidské tělo řadu příznivých účinků. Je jen na vás, který z nich si vyberete.

Kokosový olej je získáván šetrnou mechanickou metodou z dužiny čerstvě sklizených kokosových ořechů, které se pěstují v režimu ekologického zemědělství. Proto si olej zachovává nádhernou vůni a výživné hodnoty. Do tekutého skupenství přechází při teplotě nad 24 °C a je získáván bez tepelné úpravy. V posledních letech se těší stále větší oblibě kvůli svým přínosům pro zdraví. Je to také díky jeho složení z MCT (medium chain triglycerides) - nasycené mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem.

Stručný výčet účinků panenského kokosového oleje:

  • čistě rostlinná péče o celé tělo i vlasy
  • skvělý koupelový olej
  • masážní olej s nádhernou jemnou vůní
  • ideální také po holení (dermatologicky testováno)
  • kokosový olej jako potravina má antivirální a antibakteriální efekt (MCT)
  • silně potlačuje kvasinky, plísně, kandidu (candida albicans)
  • stimuluje metabolismus
  • pomáhá při diabetu, nadváze, poruchách štítné žlázy, používá se při léčbě podvýživy
  • má nižší energetickou hodnotu než ostatní tuky, jeho trávení je podobné spíše sacharidům

Kokosový olej jako potravina

  • má lahodnou chuť a vůni
  • pomáhá eliminovat kvasinky, bakterie i viry
  • velmi snadno se tráví
  • neobsahuje cholesterol
  • pomáhá při hypoglykemii
  • má vysokou tepelnou stabilitu

Kokosový olej obsahuje asi 45 % mastné kyseliny laurové, zbytek tvoří hlavně kyseliny kaprová, kaprylová a myristová. Všechny mají schopnost narušit lipidové membrány kvasinek, bakterií i virů. Fungují tedy jako přírodní antibiotika. Neobvyklé je, že trávení kokosového oleje se podobá spíše sacharidům. Nepotřebuje žluč ani enzymy slinivky a rozkládá se na glukózu - zdroj energie. Narozdíl od jiných tuků se proto neusazuje v těle. Tráví se ale přeci jen pomaleji než sacharidy, a dodává organismu energii postupně. Právě proto kokosový olej doporučují dietologové lidem, kteří mají problémy s hypoglykemií, potažmo diabetem. Olej totiž vyrovnává náhlé kolísání hladiny cukrů v krvi. Pár lžiček oleje tak dokáže navodit pocit nasycení na několik hodin, což je ideální při redukčních dietách. Takto se lze během hubnutí vyhnout neustálým choutkám na jídlo, které často vedou k dalšímu přejídání.

Kokosový olej a péče o tělo

  • má nádhernou jemnou vůni
  • je to nejlepší olej na masáže
  • zvláčňuje a chrání pokožku
  • je skvělý po opalování a po holení

Panenský kokosový olej má další přednosti – je dokonalý jako pleťový a tělový olej, ideální také pro suchou a citlivou pokožku. V zimě ochrání pleť a rty před mrazem, v létě pečuje o kůži po opalování. Má přitom zvláštní schopnost ji regenerovat při spálení. Jeho složení je blízké tukům v pokožce, která proto olej ochotně přijímá a využívá. Kvůli těmto vlastnostem a nádherné vůni patří čistý kokosový olej mezi nejlepší masážní přípravky vůbec. Už prastaré texty z Asie zmiňují použití kokosového oleje při erotických radovánkách a masážích.

Proti bakteriím a parazitům

Všechny kyseliny obsažené v oleji působí proti bakteriím, virům a kvasinkám. Kyselina laurová má nejsilnější antivirální efekt, k. kaprylová je vysoce účinná proti kvasinkám. MCT (medium chain triglycerides) mají specifickou schopnost narušit membrány virů, bakterií, kvasinek a plísní. Ty jsou pak snadno zneškodněny bílými krvinkami. O této vlastnosti kokosového oleje a jeho frakcí se přesvědčily tisíce pacientů s různými infekcemi, kandidou, herpes virem atd. V mnoha případech je vhodné aplikovat kokosový olej jako mast na postižená místa.

Kokosový olej a nadváha

Panenský kokosový olej je nyní hojně používán jako doplněk stravy při redukci tělesné váhy. Ač se zdá neuvěřitelné, že tuk pomáhá hubnutí, zkušenosti jsou evidentní. Jedním z velkých problémů při hubnutí je JO-JO efekt. Statistiky jsou neúprosné, většina těch, jimž se podaří zhubnout svoji váhu opět naberou, a k tomu ještě něco navíc.

Mnoho lidí je schopno držet nějakou dobu dietu, ale po čase ztratí výdrž. Jejich tělo si ale mezitím zvyklo s omezeným přísunem jídla „šetrněji hospodařit“, a potom je schopné ze stejného přísunu potravy ukládat ještě více tuku do zásoby. Navíc jednou z tendencí při dietě je omezit konzumaci tuku na minimum. Ale to je další vratký bod diety. Tuk má ve výživě významnou roli, tělo ho pro svou činnost potřebuje a dobře to ví. A co víc, tuky činí požitek z jídla kompletní, zvýrazňují chutě a hlavně navozují pocit opravdového nasycení.

Kde nakupovat?

Pro on-line nákup výrobku můžete využít největšího internetového prodejce bio produktů, obchod Biosféra.cz: 999plan Panenský kokosový olej 300ml za pouhých 169 Kč.

Tagy: Potraviny, Zdraví, Bio, Přírodní kosmetika, Zdravá výživa, Alternativní medicína, Biopotraviny, Domácnost

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií

Katalog firem

Citybikes s.r.o.

Firma Citybikes s.r.o. se zabývá prodejem a výrobou městských kol, elektrokol, a příslušenství pro městskou…

<!-- -->
Citybikes s.r.o.

Firma Citybikes s.r.o. se zabývá prodejem a výrobou městských kol, elektrokol, a příslušenství pro městskou…

<!-- -->
Chcete být na tomto místě? Zvolte zvýhodněný zápis!