fbpx

Betonový plot je zárukou soukromí0

Ideálním oplocením pozemku, zejména u rodinného domu, je betonový plot. Jednak si ze zahrady vytvoříte idylické místo, kde budete chráněni před zvědavými pohledy sousedů či kolemjdoucích, a jednak oceníte, že o betonový plot se nebudete muset starat desítky let. Současné moderní betonové ploty nelze vůbec srovnávat s šedivými fádními zdmi kolem továren, jak je známe z minulosti. Dnes jsou ploty z betonu vyráběny v několika barevných odstínech a se vzorováním.

Největší přednosti betonových plotů

Především je to velice dlouhá životnost, během které nevyžaduje betonový plot žádnou údržbu. Výhodou je také skutečnost, že dojde-li k poškození některé desky, není problém ji vysunout a nahradit novou deskou. Majiteli odpadá pravidelné natírání, které vyžaduje dřevěný plot, nebo ocelové pletivo. Další výhodou je vytvoření protihlukové bariéry, která zahradu odhluční zejména od rušné ulice nebo železniční tratě.

Nabídka variant

V nabídce je několik druhů, z nichž je nejvíce požadován povrch ve tvaru štípaného kamene. Tento druh plotu budí dojem přírodního původu, takže dokonale zapadne do každé zahrady. Navíc si můžete vybrat efektní vzorování, nebo tvar plotu ozvláštnit horní deskou, která může být rovná, rádiusová nebo zajímavě mřížkovaná.

Jak se betonový plot staví?  

Nemusíte budovat žádné základy, ale pouze srovnat terén a vyhloubit do země otvory do hloubky 60 cm v rozmezí dvou metrů. Do otvorů se zapouští sloupky, které se zafixují vykopanou půdou, nebo raději štěrkem. Sloupky mají na dvou stranách drážky, do kterých se zasouvají betonové desky. Stavba je rychlá a snadno ji díky malé hmotnosti desek zvládnou dvě osoby.

Technické parametry

Betonové desky o rozměrech 200x50x5cm a váze 75 kg jsou základním prvkem betonového plotu. Jak desky, tak sloupky jsou vyrobeny z mrazuvzdorného cementu a do směsi se přidává kamenivo a ocelová armatura. Tato technologie je zárukou pevnosti a zároveň pružnosti, takže se při stavbě nemusíte obávat zlomení těchto prvků. Betonové desky jsou dodávány na paletě po 20 kusech za cenu 242 korun.

Autor: Komerční sdělení