fbpx

Benefity řízeného větrání pocítíte na vlastní kůži0

Pořízení úsporného domu s sebou nese nejen výhody v podobě minimálních účtů za energie, ale i určitá úskalí, která je nutno řešit. Hlavním problémem dokonale izolovaných staveb je výměna vzduchu. Tam, kde dříve stačilo několikrát denně řádně vyvětrat, musí nastoupit sofistikovaná technika.

Nároky jedné osoby na přívod čerstvého venkovního vzduchu do interiéru domu s těsnou obálkou se pohybují kolem 25m3 za hodinu. Pokud bychom tuto hodnotu chtěli dosáhnout klasickým otevíráním oken, nemysleli bychom prakticky na nic jiného. Dalším faktorem, který hovoří proti častému větrání jsou tepelné ztráty, které by zničili celý koncept energetických úspor dosažených kvalitní izolací. Řízené větrání s rekuperací tepla tak představuje jediné účinné řešení, které zabezpečí přívod čerstvého vzduchu a omezí úniky tepla na minimum.

Řízené větráni vás přinese klid

Další výhodou instalace řízeného větrání kromě přívodu okysličené vzduchu je klid. U domů situovaných v rušném prostředí odpadá nutnost otevírání oken. Většina z nás je zvyklá zvláště v letních měsících spát u otevřeného okna. Pokud ale nebydlíte na samotě u lesa nebo nejste vůči hluku imunní, jistě oceníte možnost spát v dobře větraném prostoru, ale v tichu a za zavřenými okny.

KombiAir – nejtišší rekuperační jednotka na našem trhu

Důležité je v tomto případě dobře vybírat z dostupných variant na našem trhu. Ne všechny větrací systémy se totiž pyšní tichým chodem. Instalace hlučného větrání tak může nadělat více škody než užitku. Nejtišším větracím systémem s rekuperací tepla na našem trhu je jednoznačně systém Schiedel KombiAir. Tento systém je ale možné instalovat pouze do novostaveb. S hlučností pouhých 34 dB, což je sotva slyšitelná hranice, nikterak neruší ani citlivé jedince. Tichý chod dává projektantům velkou volnost při výběru vhodného umístění. Není třeba žádné technické místnosti. Systém je možné schovat prakticky kdekoliv, například do šatní skříně.

KombiAir šetří místo

Další výhodou systému je jeho kompaktnost. Jednotka je umístěna do modulu o půdorysu 360x620mm. Výška se přizpůsobuje stropu. Celý produkt je tak svou velikostí srovnatelný s komínovými systémy Schiedel. Instalace se provádí ve fázi hrubé stavby. Veškeré rozvody se tak snadno schovají do snížených stropů.

Čistý vzduch ocení nejen alergici

Systém řízeného větrání je smysluplným doplňkem, který ocení nejen alergici, ale i ostatní obyvatelé domu. Venkovní vzduch je filtrován a zbaven prachu, pylu a dalších nečistot. Čistý vzduch nejen uleví plicím. Navíc ušetříte čas, který byste jinak museli věnovat úklidu. Ve srovnání s byty, kde se větrá otevřenými okny, totiž řízené větrání rapidně sníží prašnost v interiéru.

Autor: Komerční sdělení