fbpx

Benefity medicinálních hub – slyšeli jste už o nich?0

Medicinální houby jsou pojmem, který se u nás pomalu dostává do povědomí široké veřejnosti. Nejde však o žádnou novinku. Své kořeny mají medicinální houby v tradiční čínské medicíně a jejich nezpochybnitelný vliv na lidské zdraví je znám už od dob starého Egypta. Mají v sobě celou řadu účinných látek a to z nich dělá skvělého pomocníka v mnoha ohledech.

Co jsou medicinální houby?

Označují se za superpotraviny a to především díky tomu, že jsou bohaté na vitamíny, minerály a další prospěšné látky, které lidskému tělu a zdraví pomáhají. Často se označují laicky jako léčivé houby a ve východní medicíně mají své místo. Z široké nabídky jednotlivých hub si můžete vybrat. Každá jedna má totiž určité zdravotní benefity, které mohou pomáhat při prevenci i samotné léčbě.

Jaké benefity mají na lidské tělo?

Medicinální houby jako takové nejsou léčivem, ale řadí se mezi doplňky stravy a nabízí spoustu nutričních a zdravotních benefitů. Jaké například?

  • chrání buňky před oxidativním stresem
  • pomáhá zvyšovat libido
  • pomáhá zvyšovat energii v těle
  • podporuje mozek a nervový systém
  • pomocník při zánětlivých procesech v lidském těle
  • posiluje imunitu

Medicinální houba Chaga

Česky se jí říká Čaga a jejím benefitem je, že má velkou antioxidační sílu a může mít vliv proti zánětům. Menší tmavě černá houba je dobrým pomocníkem proti oxidačnímu stresu a její konzumace může mít vliv na projevy stárnutí, respektive může pomoci ho zpomalovat. Obvykle roste na stromech, především na bříze a v místech, kde je spíše nižší teplota. Můžete si ji pořídit v kapslích, prášku. Jako tinkturu ji nabízí značka Hrotlife, která se inspiruje vysokohorskou přírodou.

Medicinální houba Hlíva ústřičná

Tuto houbu možná znáte a běžně ji najdete v supermarketech, kde si ji pořídíte. Roste na dubech nebo bucích ve starých listnatých lesích a může mít pozitivní účinky na hladinu cholesterolu v krvi. Může být prospěšná při hojení ran, při odolnosti vůči infekcím. Je dobrým pomocníkem při podpoře metabolismu a obranyschopnosti, může mít vliv na imunitu a pomáhá zmírnit stres a únavu. K dostání je v tabletkách, sušená, ale také čerstvá. Hrotlife ji nabízí ve formě kapslí s vitamínem C.

Medicinální houba Reishi

Reishi může být dobrým pomocníkem pro podporu imunitního systému, může pomoci kvalitnímu spánku nebo také mít pod kontrolou stres. Někdo ji připisuje příznivé účinky při problémech s dýchacími cestami. Může mít dobrý vliv na hladinu krevního cukru. Obsahuje velké množství antioxidantů, vitamíny a minerály. V Číně se o ní hovořilo jako o houbě dlouhověkosti. Na trhu ji nabízí například značka Hrotlife a to v Reishi kapslích.

Autor: Komerční sdělení