fbpx

Belgická zelená budova je pokryta vegetací0

Budovu téměř celou pokrytou vegetací najdete v belgickém Linkebbeku. Autorem návrhu je Samyn and Partners. Byla dokončena v roce 2007. Vzhledem k náročnosti projektu trvala výstavba osm let. Rostliny na fasádu vybral francouzský botanik a autor vertikálních zahrad Patrick Blanc.

Jde o stavbu, která slouží nejen jako rodinný dům, ale i jako sídlo společnosti Dubbed Milly Film. Návrh vycházel z požadavku zachovat jednopatrový dům jako přízemí. Jeho renovace poskytla prostor pro vstup, kancelář a kuchyni. Budovu rozšířily obývák a schodiště.

Reklama

Produkční studia jsou převážně v suterénu, malá část na druhém patře. Na mezipatře je apartmán majitele, ložnice a koupelna pro pět dětí.


Zdroj: Zelenaarchitektura.sk

Fasády s vegetací směřují na sever, východ a jih, čímž vytvářejí více soukromí. Západní stěnu tvoří okna. Ty propouštějí velké množství slunečního světla. Na oknech jsou průsvitné bílé polyesterové závěsy, které poskytují dostatek stínu v létě. Budova má takto zabezpečený systém ohřívání a chlazení.

Podmínky nezbytné pro život rostlin byly dosaženy pomocí pevných panelů z PVC potažených plstí, která zajišťují vodu a živiny.

Podívejte se také na fotogalerii.

Článek vyšel původně na stránkách magazínu Zelenaarchitektura.sk

Autor: Redakce Nazeleno.cz