fbpx

Aqua-therm Praha 2009 letos zeštíhlil0

Šestnáctý veletrh Aqua-therm zeštíhlil, přesto nabídnul nejen přehlídku nejnovějších produktů pro úsporu energie, ale také zajímavý doprovodný program se zaměřením na program Zelená úsporám. Co dalšího bylo k vidění?

„Podařilo se na jednom místě skloubit důležité subjekty současného dění v oblasti stavebnictví – Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí, Státní fond životního prostředí a technická zařízení. Podařilo se vytvořit důstojnou prezentaci dotačního titulu Zelená úsporám a projektu Energeticky šetrný výrobek. V tomto projektu se prezentuje 40 firem v hale 7, které nabízejí konzultace, poradenství a tento směr je výzva i pro příští rok. Věříme, že se tento záměr setká i se zájmem veřejnosti,“ řekl při zahájení ředitel Progres Partners Advertising, Ing. František Kočí. Jeho přání se vyplnilo – také letošní ročník největšího tuzemského veletrhu vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky Aqua-therm Praha se povedl.

„Ačkoli byl ročník 2009 slabší, přivedl Aqua-therm na výstaviště v Leťnanech stabilních 40 000 návštěvníků.“

Reklama

Byl sice skromnější než v minulosti co do počtu účastníků i prezentovaných výrobků, na kvalitě prezentací firem či doprovodného programu však tato změna nebyla znát. Je proto pravděpodobné, že také letos prošlo branami výstaviště v Letňanech stabilních 40 000 návštěvníků, kteří se výstavy každoročně účastní.

Ve znamení úspor energií…

Aqua-therm Praha 2009 znovu našel prostor pro tématickou sekci se zaměřením problematiku úspor energie a snižování energetické náročnosti budov. Velký prostor byl pochopitelně věnován programu Zelená úsporám Ministerstva životního prostředí ČR a Státního fondu pro životní prostředí ČR, pod jejichž záštitou se sekce konala.

Na stáncích jednotlivých firem byly k vidění zajímavé produkty. Společnost Schiedel a.s. prezentovala komínová řešení pro každou domácnost. Nováčkem na veletrhu byla společnost ELEKTROBOCK CZ s.r.o., jež zde představila bezdrátový obousměrný systém pro regulaci topení PocketHome®, který je velmi oblíbeným řešením pro úsporu energie.

Produkty z oblasti tepelných čerpadel či solární energie byly k vidění na řadě stánků, z nichž zmiňme firmy Regulus, Ivar CS, G-TERM, NELUMBO či Baxi. Návštěvníci se také mohli seznámit s celým souborem systémů a produktů „REHAU BAU – ÚSPORNÉ BYDLENÍ“, což je jedno z nejširších portfolií výrobků a systémů na trhu, které splňují podmínky a specifika staveb typu NED (nízkoenergetické domy) a PD (pasivní domy).

Logo veletrhu Aqua-therm
Logo veletrhu Aqua-therm

Oceněny byly nejlepší exponáty

V rámci výstavy byly jako každoročně vyhlášeny nejlepší prezentované exponáty. Zlaté medaile si odnesly litinový peletový kotel Ferroli GFN Pellet 5 společnosti ENBRA spol. s.r.o., produkt DUNPHY-RATIOTRONIC 5000, regulace, kontrola a provoz hořáků pomocí dotykové obrazovky firmy AUDRY CZ a.s. a také tepelné čerpadlo vzduch-voda BOXAIR 30 INVERTER pro venkovní umístění společnosti Master Therm CZ s.r.o.

„Porota vybírala z 30 přihlášených exponátů a pracovala nepřetržitě dva dny. Nakonec se podařilo vybrat výrobky, které splňují ne jen kritéria veletrhu Aqua-therm, ale zároveň úspěšně vstoupily i do programu Zelená úsporám. Ukazuje to na fakt, že vystavovatelé jdou s dobou a reagují na aktuální situaci na trhu,“ řekl předseda hodnotící komise Ing. Jaroslav Maroušek, CSc., ze společnosti SEVEn.

Zajímavé expozice 2009

ENBRA spol. s r. o. 

 Prodejce techniky pro vytápění získal v hodnocení nejlepších exponátů Zlatou medaili za litinový peletový kotel Ferroli GFN Pellet 5.

(hala 2, stánek 254)

HOTJET CZ s.r.o.

 HOTJET CZ s.r.o. je česká firma zabývající se výrobou a distribucí tepelných čerpadel v České republice i v zahraničí.

(hala 4, stánek 492)

REGULUS spol. s r.o.

 Společnost REGULUS spol. s r.o. představila na veletrhu Aqua-Therm Praha 2009 akční sestavy tepelných čerpadel, stejně jako akční sestavy solárních systémů pro ohřev vody s plynovými kotli. Na všechny akční sestavy je po splnění podmínek možné čerpat dotaci z programu Zelená úsporám. Více informací na www.regulus.cz.

(hala 4, stánek 443)

SCHIEDEL a.s.

 Výrobce komínových řešení představil dvouplášťový komínový systém z nerezové oceli ICS, jež byl vyvinut pro odkouření spotřebičů na pevná paliva, nebo třísložkový komínový systém s tenkostěnnou šamotovou vložkou, minerální izolací a nerezovým pláštěm Schiedel KERASTAR.

STIEBEL ELTRON spol. s r.o.

 Na stánku společnosti STIEBEL ELTRON spol. s r.o. byly také letos k vidění elektrické ohřívače vody a přístroje na vytápění, topné kabely a rohože, tepelná čerpadla, ventilační a solární systémy. Solární SETy k tepelným čerpadlům si navíc odnesli čestné uznání v hodnocení nejlepších exponátů výstavy.

(hala 3, stánek 332)

Autor: Redakce Nazeleno.cz