fbpx

Aqua-therm 2011: Inspirace pro úspory energií0

Jak uspořit za energie? Mnoho praktických rad, námětů i inspiraci najdete na veletrhu Aqua-therm, který proběhne ve dnech 22. – 26. listopadu v Praze. Letošní ročník navíc kromě tipů na úspory za teplo, plyn a vodu přinese i cenné informace o nízkoenergetické výstavbě!

Stále rostoucí ceny energií vedou řadu z nás k tomu, že hledají způsoby, jak na energiích co nejvíce ušetřit. Řadu inspirativních námětů pro úspory energií vám představí již 18. ročník mezinárodního odborného veletrhu Aqua-therm, který se koná od 22. do 26. listopadu v pražských Letňanech. Pod jednou střechou se zde sejde přes 200 vystavovatelů, aby předvedli své nejnovější výrobky a technologie.

Základní informace:

Termín: 22. – 26. listopad 2011
Místo: Pražský veletržní areál Letňany (jak se dostat na výstaviště)

Reklama

Otevírací doba:

  • 22. – 25. listopadu: 10.00 – 18.00
  • 26. listopadu: 10.00 – 16.00

Vstupné:

  • denní: 80 Kč
  • zlevněné: 40 Kč
  • permanentní: 150 Kč

Zúčastněte se ankety a vyhrajte vstupenky!

Připravili jsme pro vás anketu o vstupenky na veletrh. Jak se do ankety zapojit? Je to opravdu snadné. Stačí, když odpovíte na jednoduchou anketní otázku. Anketa bude ukončena 10. listopadu.

Souběžně s veletrhem Aqua-therm letos nově proběhne také Mezinárodní odborný veletrh chladicí techniky, klimatizace a vzduchotechniky Frigotherm. Oba veletrhy se budou konat na stejném místě a s jednotným vstupným.

Doprovodný program veletrhu Aqua-therm 2011

Součástí veletrhu Aqua-therm bude jako každoročně bohatý doprovodný program. V letošním roce se například uskuteční zajímavý blok přednášek s názvem „Energetický management pro města a obce„, který je pojat jako volně přístupný celodenní seminář. Návštěvníci se zde dozvědí aktuální informace o novele zákona o hospodaření s energií, nebo o trendech vývoje centrálního zásobování teplem ve městech ČR.

Další praktický seminář se pak zaměří na výrobky a komponenty pro rok 2012 v oblasti chlazení, klimatizace a tepelných čerpadel.

Na letošním veletrhu Aqua-therm se představí přes 200 vystavovatelů (foto z minulého ročníku veletrhu)
Na letošním veletrhu Aqua-therm se představí přes 200 vystavovatelů (foto z minulého ročníku veletrhu)

Nedílnou součástí doprovodného programu je významná konference TZB, která letos oslaví již 11. ročník. Pro návštěvníky, kteří mají na konferenci TZB 2011 volný přístup, je připravena řada cenných informací týkajících se například akumulace elektrické a tepelné energie, TZB pro budovy s téměř nulovou spotřebou energie, úspor pitné vody a hospodaření s dešťovou vodou či ekonomiky využití sluneční energie.

Na letošním Aqua-thermu se také vyžijí všichni zájemci o pasivní a nízkoenergetické stavby. Na prezentaci vítězů soutěže ČEEP 2010 – PASIVNÍ A NÍZKOENERGETICKÉ BUDOVY ČR, která proběhne ve středu 23. listopadu od 11.00 v malém kongresovém sále č. 2, si totiž mohou prohlédnout množství inovativních řešení.

Tradiční „třešničkou na dortu“ je pak soutěž o nejpřínosnější exponáty. Odborná porota ocení prestižní Zlatou medailí Aqua-thermu a čestným uznáním to nejlepší, co se na veletrhu objeví.

Veškeré informace o doprovodném programu veletrhu najdete na www.aqua-therm.cz.

Aqua-therm 2011: Nejzajímavější expozice

Jaké zajímavé expozice si na veletrhu Aqua-therm 2011 můžete prohlédnout?

REGULUS, s. r. o.

Úsporné řešení pro vaše topení, využití obnovitelných zdrojů energie. Tepelná čerpadla, sluneční kolektory, solární systémy, ventilace s rekuperací, zásobníky pro teplou vodu a akumulaci, regulace, odkouření plynových kotlů, ohebné nerezové trubky, závitové těsnění, termostatické směšovací ventily a regulátory tahu pro kotle na tuhá paliva.

STIEBEL ELTRON spol. s r. o.

Tepelná čerpadla vzduch/voda, země/voda a voda/voda, centrální ventilační systémy a ventilační jednotky s rekuperací tepla, solární kolektory, zásobníky pro přípravu teplé vody tepelnými čerpadly a solárním zařízením Stiebel Eltron. Stacionární, nástěnné a průmyslové kotle, zásobníky vody De Dietrich.

BENEKOVterm, s. r. o.

Úsporné teplo pro pohodlný život – automatické kotle na pelety, obilí, dřevní štěpku a uhlí.

Autor: Jana Poncarová