fbpx

Anotace Dřevo&stavby 1/2010: Konstrukční systémy dřevostaveb0

Současné trendy individuální bytové výstavby kladou důraz na minimální energetickou náročnost rodinných domů, rychlost realizace spojenou s ekonomikou výstavby i provozu a v neposlední řadě na minimální ekologické zatížení životního prostředí. Takovým nárokům plně odpovídají dřevostavby, jimž se věnuje dvouměsíčník Dřevo&stavby, který u nás vychází již druhým rokem. Jeho cílem je přiblížit stavebníkům výhody moderní dřevostavby postavené z prefabrikovaných dílců či z masivních profilů. Poukazuje rovněž na výhody využití dřeva v interiéru nebo jako jedinečného prvku u domů realizovaných tradiční technologií. Dřevo a stavby k sobě patří, přesvědčete se o tom sami…

Reklama

Konstrukční systémy dřevostaveb – přehled, výhody a nevýhody

V čísle 1/2010 časopisu Dřevo&stavby najdete kromě tří redakčních návštěv pokračování oblíbených seriálů a tématických rubrik z oblasti stavebnictví, interiéru a zahrady. Jako vždy mají jednoho společného jmenovatele: dřevo.

  • V rámci seriálu Stavíme dům ze dřeva se seznámíte s popisem jednotlivých konstrukčních systémů dřevostaveb, jejich vlastností, předností a slabých stránek. Autor článku mimo jiné vysvětluje výhody difuzně otevřených systémů a podrobně se zabývá panelovými dřevostavbami, systémem two by four, těžkým dřevěným skeletem, roubenými dřevostavbami a sruby a v neposlední řadě konstrukcemi z vrstveného masivního dřeva.
  • Věděli jste, že kromě krytiny by na střeše neměly chybět také doplňky, které zajišťují její bezproblémovou funkci zejména v zimě, ale umožňují také bezpečný pohyb na šikmé ploše?
  • Pokud přemýšlíte o tepelné izolaci pro svůj dům, budete se muset rozhodnout především mezi výrobky přírodními a průmyslově vyráběnými. Článek na téma izolace představuje nejběžnější z nich.
  • V bloku interiérových článků najdete nový seriál, který vás provede zařizováním dřevostaveb. Nenechte si ujít novinky mezi dřevěnými podlahami a pokud ještě nejste přesvědčeni o tom, že dřevo je tou správnou volbou, možná vás zbaví obav článek o dřevu jako přírodním stylu.
  • Nezapomněli jsme ani na okolí rodinného domu a jeho úpravu. Tentokrát jsme pro inspiraci sáhli do knihy staré několik desítek let – pojďte se s námi podívat, jak se nedělá obytná zahrada!
  • V rubrice Originál si tentokrát můžete prohlédnout neotřelé až spartánské víkendové bydlení a nábytek, který se dřevem pracuje poněkud jinak…

Více na www.drevoastavby.cz

Časopis Dřevo&stavby můžete zakoupit v síti prodejen Geco Tabák a u všech dobrých prodejců tisku
nebo objednat u vydavatele.

Vydává: PRO VOBIS, s.r.o., Kladenská 29, 160 00 Praha 6
telefon, fax: 223 008 120
e-mail: info@provobis.cz

Autor: Redakce Nazeleno.cz