Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Zahraniční větrné parky dlouhodobě ohrožují českou přenosovou soustavu

09. 12. 2009 | Tisková zpráva


TISKOVÁ ZPRÁVA

Přenosová soustava České republiky byla na konci listopadu provozována na hranici bezpečného provozu. Přetěžování některých vedení způsobila zvýšená výroba větrných elektráren na severu Německa a následné přetoky elektřiny z Německa a Polska do ČR. Situace je v současné době stabilizovaná, ale může se kdykoliv opakovat. Společnost ČEPS navíc musí hradit náklady spojené s přetoky. Společnost zároveň realizuje dlouhodobý program investičních akcí potřebných pro zajištění spolehlivosti přenosové soustavy a pro zajištění připojení nových zdrojů.

Náklady na nutné změny zapojení a ztráty vzniklé přenosem elektřiny, která přes naši soustavu přetéká do soustav okolních, neseme my a potažmo i konečný zákazník,“ řekl na dnešní tiskové konferenci předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEPS, Petr Zeman. Dosud ale neexistuje mechanismus, který by náklady vyvolané operativním řízením v těchto situacích a náklady na vyvolané investice do rozvoje sítí jednotlivým provozovatelům kompenzoval.

Za účelem řešení nejen výše uvedených provozních problémů vznikla iniciativa 11 provozovatelů přenosových soustav s názvem TSC (TSO Security Cooperation), jejímž významným a aktivním členem je i společnost ČEPS. Na celkový rozvoj a obnovu přenosové soustavy plánuje ČEPS v následujících letech vynakládat 3 až 4,5 miliardy ročně.

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika, Větrná energie

Jak funguje zadání poptávky:

  1. Zdarma zadáte poptávku po jakékoliv službě či zboží,
  2. vaši poptávku zkontrolujeme a odešleme firmám z daného oboru a lokality,
  3. oslovené firmy vám zpracují nabídku na míru,
  4. nabídky na míru obdržíte přímo do vašeho emailu,
  5. srovnáním nabídek lze ušetřit desítky procent z ceny služeb a zboží.

Ve spolupráci s poptávkovým systémem Poptávej.cz.

 

Komentáře ke článku

business: kompenzacesvoboda10. 12. 2009 10:19
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií