Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Vláda ČR: V energetice se zaměříme na jádro

09. 11. 2012 | redakce Nazeleno.cz


Český stát do budoucna počítá s posílením role jaderné energetiky a menším využitím uhlí. Na okraj zájmu se dostaly obnovitelné zdroje energie.

Vláda na svém včerejším jednání aktualizovala Státní energetickou koncepci, v níž nyní počítá s vyšším využitím jaderné energie, která by se měla v budoucnu na výrobě elektřiny podílet více než z padesáti procent.  V této souvislosti si vláda klade za cíl urychlit přípravy a výstavbu dvou nových bloků v elektrárně Temelín a prodloužit životnost všech čtyř bloků v Dukovanech. Zde by také měl vzniknout blok pátý.

Podle ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby má současná vládní energetická strategie „dodržovat konzervativní směr, který by umožňoval uchovat ceny energií v České republice na přijatelných úrovních nejen pro průmysl, ale i pro rodiny a občany. Většina elektrické energie má pocházet z tuzemska, vláda chce v tomto segmentu podporovat energetickou soběstačnost České republiky.

Obnovitelné zdroje energie nejspíš ostrouhají

Vláda včera schválila i aktualizaci Národního akčního plánu ČR pro energii z obnovitelných zdrojů. Nový plán by měl minimalizovat ekonomické dopady pro odběratele energií, ale od roku 2014 i razantně snížit podporu zelené energii.  „Letos už nepočítáme s další zásadní podporou z veřejných prostředků. Energetická koncepce počítá s tím, že obnovitelné zdroje budou narůstat přirozeně,“ cituje server Vláda.cz  ministra Kubu. Větší podpory by se v budoucnu mohly dočkat jen bioplynové stanice navázané na živočišnou výrobu. Ty totiž pomáhají udržení a rozvoji zemědělství a přinášejí i další pracovní místa.

Zdroj: Vláda.cz

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika

Jak funguje zadání poptávky:

  1. Zdarma zadáte poptávku po jakékoliv službě či zboží,
  2. vaši poptávku zkontrolujeme a odešleme firmám z daného oboru a lokality,
  3. oslovené firmy vám zpracují nabídku na míru,
  4. nabídky na míru obdržíte přímo do vašeho emailu,
  5. srovnáním nabídek lze ušetřit desítky procent z ceny služeb a zboží.

Ve spolupráci s poptávkovým systémem Poptávej.cz.

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií