fbpx

Uvažujete o stavbě základové desky na pěnovém skle a nevíte jak?0

Léta už všichni při realizacích staveb řeší zateplení plášťů budov, střech a kvalitní okna. Zjednodušeně řečeno, všichni kvůli zimě a neustále dražším energiím, řeší u svých domovů „kabáty a čepice“, ale co „boty“? Přece nikdo z nás, venku v zimě, nechodí sice kabátu a čepici, ale bos. Zimní obuví u domu je základová deska. A to deska na pěnovém skle GEOCELL.

Pěnové sklo vám ušetří práci

V čem jsou základové desky na pěnovém skle GEOCELL jiné, než desky zateplené podlahovým polystyrenem? Jsou unikátní nejenom materiálem, ale i konstrukcí. Je to asi takový rozdíl, jako když si do celoročních bot dáte pouze tlustou ponožku, a říkáte si, že to stačí, nebo si vezmete pořádné sněhule.

Reklama

Pěnové sklo GEOCELL, je unikátním materiálem už jenom proto, že je to výrobek, který vám vyřeší tři problémy zároveň. Tepelnou izolaci, drenážní kamenivo vzlínání vody do základové desky. Takže pro vaši základovou desku zajistíte teplo, sucho a částečnou hydroizolaci jedním materiálem. A unikátní konstrukce? Pěnové sklo je revolucí v obvyklé skladbě základových desek a podlah. Nahrazuje zakládací vrstvu, vyrovnávací vrstvu, tepelnou izolaci a podlahový polystyren. Při několikanásobně větší nosnosti.

Homogenní izolace podlahy bez tepelných mostů

Polystyrenem zateplíte vnitřní část stavby, ale základová deska vám bude neustále prochládat. Tepelné mosty mezi základovou deskou a obvodovým zdivem stejně nikdy 100% nevyřešíte. Avšak, díky spodní a obvodové izolaci základových desek pěnovým sklem vzniká homogenní vnější izolace, čímž může i odpadnout konstrukčně a technicky náročná stavba základových pasů. Jednoduše řečeno, celou základovou desku uložíte do krásné a teplé peřiny z pěnového skla. A ta peřina vydrží navěky, vždyť je to jenom sklo.

Náklady na stavbu základové desky s pěnovým sklem jsou stejné jako u klasické desky. Avšak, za vaše peníze, si koupíte základovou desku v pasivním standardu, která vám bude fungovat jako akumulátor tepla. Protože základová deska na pěnovém skle je izolovaná z vnější strany a ne vnitřní, kdy musíte na klasickou základovou desku položit ještě polystyrén a betonovou mazaninu, získáte i bezbariérový přístup do domu. Výhodou desky na pěnovém skle je i to, že se vám nebude přenášet pnutí spodní stavby do horní stavby. Následné dilatační trhliny v horní stavbě budou minulostí.

Přemýšlejte! Plášť domu, vždy ještě zateplíte, střechu také. I okna a dveře je možné v průběhu let vyměnit. Ale se základovou deskou už nikdy nic neuděláte. Ta je na celý život. Ne váš, ale vašeho domu.

CONDA s.r.o., vám nabízí nejenom pěnové sklo GEOCELL, ale i bezplatné technické poradenství pro zakládání. Nevíte, jak založit desku na pěnovém skle? Obraťte se na nás. Zrealizujeme vám základovou desku na pěnovém skle GEOCELL pod váš dům na klíč. A budete se divit, že to není ani tak drahé. Unikátním materiálem, s unikátní konstrukcí základové desky, za unikátní dobu vám dopřejeme něco, co vám nikdo jiný nenabídne.

Více na www.condasro.cz či www.penove-sklo.net.

Autor: Redakce Nazeleno.cz