Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: TZ: Ekofestival ve znamení odpovědné spotřeby

29. 05. 2009 | Tisková zpráva


V pořadí již čtvrtý Ekofestival se uskuteční ve středu 3. června v Praze. Festival životního prostředí, který každoročně organizuje Zelený kruh, je pořádán u příležitosti Světového dne životního prostředí. Tento den stanovilo v roce 1972 Valné shromáždění OSN na 5. červen.

Cílem Ekofestivalu je zábavnou a nenásilnou formou zvýšit informovanost veřejnosti o problematice ochrany přírody, upozornit na základní vazby mezi fungováním přírody a města, poukázat na dopady spotřebitelského chování na životní prostředí a nabídnout existující možnosti alternativního spotřebitelského chování.

Čtvrtý ročník Ekofestivalu je zaměřen na téma odpovědné spotřeby. Formou informačních stánků se budete moci dozvědět více o důsledcích klasického spotřebitelského chování a zároveň se informovat o spotřebních alternativách, které jsou šetrnější k přírodě a lidskému zdraví.

Připraven je pestrý program

Festival začíná v 10.00 hodin a místem konání je Náměstí Míru v Praze 2. V rámci programu vystoupí například kapela Veronica, která zahraje a zazpívá lidové písně. Formace Malee Divy zase zahraje hudbu s africkými rytmy a písně inspirované balkánským a židovským folklórem. Připraveno je také divadelní vystoupení souboru Loutky bez hranic. Herci zahrají představení Světlušky a světluškové nebo Teplo, tepleji, nejtepleji. Na obě představení volně navážou kreativní dílny pro děti i dospělé.

programu mají své místo také filmy s ekologickou tématikou, které byly uvedené na mezinárodním filmovém festivalu o životním prostředí Ekofilm. Akce se zúčastní významné organizace působící na poli ekologie a zdravého životního stylu. Podrobný program je k dispozici na webu www.zelenykruh.cz. Leták k festivalu je možné stáhnout zde (PDF).

Související články

Tagy: Energie, Potraviny, Dům a zahrada, Zdraví, Ze světa, Tiskové zprávy, Aktuálně, NazelenoPlus, Bio, Bydlení

Jak funguje zadání poptávky:

  1. Zdarma zadáte poptávku po jakékoliv službě či zboží,
  2. vaši poptávku zkontrolujeme a odešleme firmám z daného oboru a lokality,
  3. oslovené firmy vám zpracují nabídku na míru,
  4. nabídky na míru obdržíte přímo do vašeho emailu,
  5. srovnáním nabídek lze ušetřit desítky procent z ceny služeb a zboží.

Ve spolupráci s poptávkovým systémem Poptávej.cz.

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií