Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Technologie, která nás zaujala - inteligentní baterie pro ostrovní solární systémy

09. 04. 2015 | Michal Doležel


Kvalitní akumulátor je klíčovou součástí domácích hybridních či ostrovních solárních systémů. Pro bezproblémovou funkci ostrovního systému je totiž nutné „uskladnit“ optimálně 5 a více kWh elektrické energie. Nejčastěji se k tomu účelu používají olověné akumulátory, případně dražší LiFePO baterie, které mají delší životnost a další pozitivní vlastnosti. Nejnovějším trendem je pak využití lithium iontových akumulátorů – tedy stejné technologie baterií, jaké máme například v mobilních telefonech. Právě tuto technologii využívá baterie pro solární systémy německého výrobce BMZ.

Díky svému provedení je baterie BMZ snadno stohovatelná. (Foto: BMZ.de)

Baterie BMZ nás zaujala hlavně integrací podpůrné elektroniky a akumulačních článků do jednoho celku, což je nejspíš trend, se kterým se budeme setkávat stále častěji. Elektronika se stará o ochranu před příliš hlubokým vybitím a také přebitím, zkratu atd. Na baterii tedy najdete nejen dva póly pro připojení, ale také konektor pro případnou komunikaci s externím ovládacím zařízením. Baterie je plně uzavřena, je tedy dobře chráněna proti vodě a prachu.

Baterie BM na semináři Off-grid 2015 (Foto: redakce)

Hlavní výhodou baterie je kromě integrace elektronicky pro management zejména dlouhá životnost. Výrobce udává, že baterie snese 4000 nabíjecích cyklů, což při provozu nabití/vybití jednou denně znamená životnost skoro 11 let. Celková kapacita baterie je 2,7 kWh. Baterie obsahuje články SONY a stejnou technologii akumulace elektřiny používá například ve svých autech i firma Tesla. Nevýhodou tohoto akumulátoru zůstává jen vyšší cena cca 44 000 Kč. Ta ale odpovídá použité technologii a kvalitě „Made in Germany“.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Solární energie

Jak funguje zadání poptávky:

  1. Zdarma zadáte poptávku po jakékoliv službě či zboží,
  2. vaši poptávku zkontrolujeme a odešleme firmám z daného oboru a lokality,
  3. oslovené firmy vám zpracují nabídku na míru,
  4. nabídky na míru obdržíte přímo do vašeho emailu,
  5. srovnáním nabídek lze ušetřit desítky procent z ceny služeb a zboží.

Ve spolupráci s poptávkovým systémem Poptávej.cz.

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií