fbpx

Stavební systém Ecopex: Nyní můžete stavět a zároveň zateplovat!0

Firma Readymat s.r.o. uvede na český a slovenský trh v druhé polovině září nový stavební systém ECOPEX od rakouského výrobce cihel Pexider. Jedná se o moderní jednoduchý systém pro výstavbu a zateplení rodinných domů a objektů.

Reklama

ECOPEX představuje dokonale provedenou stěnu, u které je poprvé cihla přirozeným způsobem připojena k izolantu (polystyrenová izolace EPS) bez použití lepidel, pěn a zbytečného hmoždinkování. Při výstavbě ušetříte nejen materiál, ale také velké množství času. Odpadá také riziko výskytu tepelných mostů, které u klasického zateplení s hmoždinkami vznikají a z domova vám tak utíká drahocenné teplo. Pro stavbu zateplené zdi potřebujete pouze dva komponenty.

 

Prvním je cihla  ECOPEX – pálená cihla o síle 25 cm se speciálně tvarovanými T-drážkami pro přesné spojení s izolantem. Cihlu je možné zdít buď na lepidlo či pěnu nebo klasickým způsobem na maltu. Druhým komponentem je izolant  ECOPEX – velmi kvalitní polystyren EPS-F s vyšší pevností a jednoduchým zásuvným systémem, do kterého se jednoduše zasunou cihly s vybroušenými T-drážkami a pevně drží. Cihly se dají omítat klasickou vnitřní omítkou. Finální povrchová úprava fasády se provádí, jako u klasického zateplovacího systému, výztužnou tkaninou do lepidla a poté třeba strukturovanou fasádní omítkou.

Vzorky unikátního systému ECOPEX budou k dispozici v provozovně společnosti Readymat s.r.o. v Hodoníně nebo v síti vybraných obchodních partnerů.

Více informací naleznete na www.ecopex.cz nebo www.readymat.cz.

Autor: Redakce Nazeleno.cz