fbpx

Polemika: Klasická základová deska na pasech nebo základová deska na pěnovém skle GEOCELL?0

Dnes a denně se potýkáme s tím, co je a není drahé. Dle prvních odpovědí budoucích stavebníků, na otázku “proč nepoužijete pěnové sklo“, se dozvídáme, že pěnové sklo je drahé. Jak k této informaci dospěli?

Když pomineme náklady na práci při zhotovení klasické základové desky, zbývají nám pouze náklady spojené s materiálem pro realizaci. Klasická základová deska je skladbou podobná desce na pěnovém skle. Proto se v následující úvaze budeme věnovat pouze dvěma materiálům z celé skladby základové desky. A to zajištění drenáže základové desky a jejímu tepelnému odizolování.

Reklama

U klasické základové desky se provede realizace základových pasů a poté se naveze, rozprostře a zhutní vrstva drenážního kameniva o síle cca 30 cm. Nákladově vás tato vrstva vyjde na cca 250-300 Kč/m2. Poté se vylije základová deska a ta se tepelně odizoluje minimálně 10 cm polystyrenu. Cena za m2 se pohybuje cca 300 Kč. Celý tento sendvič se musí ještě zakrýt minimálně 5 cm betonové kročejové mazaniny s jednoduchým armováním, na kterou už posléze může přijít podlahová krytina. Takže u klasické základové desky vás 1 m2 drenáže a tepelné izolace vyjde na 550- 600 Kč. Dalším nákladem je betonová mazanina s armováním za cca 100-120 Kč/m2. Jednoduchými počty jsme se tak dostali na částku 600-720 Kč/m2 za drenáž, tepelnou izolaci a zakrytí tepelné izolace.

A nyní to drahé pěnové sklo. Při použití 40 cm pěnového skla (standard pod pasivní dům), vás 1 m2 vyjde na cca 550 Kč. A další vrstva kročejové mazaniny, se už nemusí aplikovat. Je tedy pěnové sklo GEOCELL drahé?

Více informací o zakládání na pěnovém skle GEOCELL www.penove-sklo.net.

Kontaktní údaje:

CONDA s. r. o. – Pěnové sklo GEOCELL

Smetanova 238, 261 01 Příbram

Tel: +420 311 249 559

e-mail: info@penove-sklo.net

www.penove-sklo.net

 

Autor: Redakce Nazeleno.cz