Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Ministr Dusík rezignoval: Důvodem je elektrárna Prunéřov

19. 03. 2010 | redakce Nazeleno.cz


Ministr životního prostředí Jan Dusík včera oznámil svoji rezignaci. Důvodem je modernizace elektrárny Prunéřov, jejímž vlastníkem je energetická společnost ČEZ. Dusík se měl rozhodnout, zda podpoří návrh ČEZ na rekonstrukci Prunéřova, nebo bude prosazovat dražší obnovu elektrárny, která odpovídá nejlepším dostupným technologiím a je šetrnější k životnímu prostředí.

Posudek na rekonstrukci Prunéřova, který vypracovala norská společnost DNV, ale nebyl podle Dusíka jednoznačný, a proto vyžadoval pro rozhodnutí o osudu elektrárny více času, než mu chtěl dopřát premiér Jan Fischer.

"Studie DNV k obnově elektrárny Prunéřov společností ČEZ pro mne představuje závazek, abych vyzval ČEZ k předložení varianty s účinnější technologií a pro případ, že není připraven ji realizovat, předložit návrh konkrétních kompenzačních opatření ke snížení emisí CO2. Toto mé rozhodnutí jsem dnes odpoledne prezentoval premiérovi Janu Fischerovi. Premiér mé rozhodnutí neakceptoval a požádal mne o bezodkladné vydání stanoviska EIA. Nejsem vnitřně přesvědčen, že v situaci, ve které se nachází proces EIA, je nyní možné s čistým svědomím vydat kladné či záporné stanovisko. Proto jsem se rozhodl rezignovat na post ministra životního prostředí," uvedl Dusík ke své rezignaci.  

Paradoxně ale mohl Dusík společnosti ČEZ nahrát. O osudu Prunéřova bude nyní rozhodovat nový ministr, kterého jmenuje Jan Fischer. Premiér se přitom netají tím, že by rád zahájil rekonstrukci Prunéřova co nejdříve, aby byly vytvořeny nové zakázky pro firmy, které by mohly oživit ekonomiku.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Energetika

Jak funguje zadání poptávky:

  1. Zdarma zadáte poptávku po jakékoliv službě či zboží,
  2. vaši poptávku zkontrolujeme a odešleme firmám z daného oboru a lokality,
  3. oslovené firmy vám zpracují nabídku na míru,
  4. nabídky na míru obdržíte přímo do vašeho emailu,
  5. srovnáním nabídek lze ušetřit desítky procent z ceny služeb a zboží.

Ve spolupráci s poptávkovým systémem Poptávej.cz.

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií