Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Hornbach přestal prodávat Roundup a další jedy

01. 04. 2016 | redakce Nazeleno.cz


Společnost Hornbach z nabídky svých projektových marketů proaktivně vyřadila veškeré přípravky na hubení plevelů obsahující glyfosáty a nahradila je k přírodě šetrnějšími biologickými prostředky. Glyfosát je volně dostupný nejrozšířenější herbicid, nejvíce známý pod názvem Roundup. V březnu roku 2015 je však Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny zařadila glyfosát mezi pravděpodobné karcinogeny pro člověka (skupina 2A) s odůvodněním, že glyfosát může způsobovat rakovinu a u lidí vede ke vzniku non-hodgkinových lymfomů.

Nekoupíte ani další jedovaté herbicidy

V Hornbachu se již také nesetkáte s přípravky na ochranu rostlin obsahující neonikotinoidy, které jsou v posledních letech dávány do souvislosti s výrazným úbytkem včelí populace. Mezi přípravky na ochranu rostlin obsahující neonikotinoidy patří například látky Thiacloprid, Acetamiprid, Imidacloprid, Thiamethoxam, Clothianidin Fipronil, Chlorpyrifos, Cypermethrin, Deltamethrin.

Karcinogenní a všeobecně protivný herbicid Roundup už v Hornbachu nekoupíte. Foto npr.org

Hornbach se aktivně a cíleně hlásí jako společnost přátelská ke včelám a také jako společnost, která se chová šetrně k životnímu prostředí a zdraví populace. „V Hornbachu jsme z naší nabídky vyřadili celou řadu přípravků na likvidaci plevelů obsahující glyfosát, jako jsou např. Roundup, Dominator nebo Kaput, tedy nejpoužívanější herbicidní přípravky.Také přípravky obsahující látky, které jsou škodlivé včelám jako např. Decis, Calypso nebo Fast. Činíme tak naprosto dobrovolně, protože chceme fungovat v souladu s životním prostředím a nechceme přispívat k poškozování včelstev a zdraví našich zákazníků a spoluobčanů. Všechny tyto produkty jsme nahradili šetrnějšími přípravky na biologické bázi,“ vysvětluje Daniel Brychta, specialista z oddělení zahrady projektových marketů Hornbach.

Související články

Tagy: Aktuálně

Jak funguje zadání poptávky:

  1. Zdarma zadáte poptávku po jakékoliv službě či zboží,
  2. vaši poptávku zkontrolujeme a odešleme firmám z daného oboru a lokality,
  3. oslovené firmy vám zpracují nabídku na míru,
  4. nabídky na míru obdržíte přímo do vašeho emailu,
  5. srovnáním nabídek lze ušetřit desítky procent z ceny služeb a zboží.

Ve spolupráci s poptávkovým systémem Poptávej.cz.

 

Komentáře ke článku

ICC T20 World Cup 2016Brad04. 04. 2016 13:47
ICC T20 World Cup 2016Bill06. 04. 2016 14:04
Available in christian louboutin outlet the colorsjoeychen08. 10. 2016 08:33
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií