Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Elektrokolo se stalo součástí stálé expozice Národního technického muzea

02. 03. 2012 | Tisková zpráva


Stálá expozice Národního technického muzea se v pondělí 27.2.2012 rozrostla o nový kousek. Sbírku kol doplnilo elektrokolo věnované českou firmou ekolo.cz a zařadilo se tak na prozatímní konec řady kol, které v NTM mapují vývoj tohoto dopravního prostředku.

Samozřejmě se nejedná o “historické” elektrokolo, ale o současný model, který zde však přesto má své místo. “Jsem rád, že zde budeme mít tento moderní dopravní prostředek, protože muzeum nemá být pouze sbírkou historickou. Takže po vzoru Vojtěcha Náprstka, který razil trend, že vystavovat se má i to aktuální a zajímavé, zde velice rádi přijímáme toto elektrokolo a já věřím, že se návštěvníkům bude líbit a leckteré i inspiruje,” řekl k doplnění stále expozice ředitel NTM Karel Ksandra. Elektrokolo tak v současné expozici uzavírá přirozený vývoj v oblasti jednostopé dopravy a vidět ho můžete ve druhém patře.

Po převzetí kola se ředitel NTM Karel Ksandra na elektrokole zároveň i projel kolem prvorepublikové lokomotivy a stroj si pochvaloval.

Vystaven poté však byl už věnovaný kousek bez článků baterie, protože samotná baterie dlouho stojící na jednom místě z logických důvodů nepřipadala v úvahu.

Jednatel firmy ekolo.cz, jenž elektrokolo muzeu věnovala, Jakub Ditrich k umístění elektrokola do NTM dodává: “Je jenom dobře, že bude expozice tohoto atraktivního muzea vedle historických kol, kostitřasů a speciálních bicyklů doplněna o elektrokolo, které representuje budoucnost jízdy na kole. Ze reálných studií vyplývá, že elektrokola během několika přístích let z větší části nahradí jízdní kola v jejich funkci coby dopravního prostředku”.

Elektrokolo je ve městě nejrychlejší a na provoz nejlevnější dopravní prostředek. Je třeba na něm šlapat, ale asistence elektropohonu je dostatečná pro každý kopec. Jsou velmi populární především v zahraničí, ale i v Česku již získávají početnou základnu uživatelů. I elektrokola však mají svou dlouho historii. Ostatně jedním z prvních kdo se zabýval elektrickým kolem, respektive „elektrocyklem“, byl od roku 1938 i Čech Ing. H. Fügner.

Národní technické muzeum můžete navštívit každý den kromě pondělí, nově je zde otevřena i kavárna Caffe Muzeum.

Podívejte se na video z akce přidání elektrokola do sbírky Technického muzea:

Tagy: Aktuálně

Jak funguje zadání poptávky:

  1. Zdarma zadáte poptávku po jakékoliv službě či zboží,
  2. vaši poptávku zkontrolujeme a odešleme firmám z daného oboru a lokality,
  3. oslovené firmy vám zpracují nabídku na míru,
  4. nabídky na míru obdržíte přímo do vašeho emailu,
  5. srovnáním nabídek lze ušetřit desítky procent z ceny služeb a zboží.

Ve spolupráci s poptávkovým systémem Poptávej.cz.

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií