Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Česká firma vyvíjí unikátní rychlonabíječku elektromobilů pro domácnosti

26. 06. 2018 | redakce Nazeleno.cz


Rozvoj elektromobility v České republice brzy může dostat nový impuls. Plzeňská firma EnergyCloud, která vyrábí domácí baterie na ukládání energie, totiž pracuje na vývoji unikátních rychlonabíječek. Nabíjení elektromobilu v domácích podmínkách dnes trvá třeba i 12 hodin, EnergyCloud to chce stlačit na hodinu. Domácí rychlonabíječky by se na trh měly dostat příští rok.

Plzeňská společnost EnergyCloud, která loni spustila sériovou výrobu domácích baterií na skladování energie ze solárních panelů, v těchto měsících pracuje na vývoji domácích nabíječek, které běžný elektromobil nabijí do hodiny. „Naši zákazníci mají doma krabici plnou zelené a levné energie ze Slunce a často ji ani nestíhají všechnu využít. Proč jí tedy nenačerpat do elektromobilu? Díky tomu, že nabíječka bude připojená přímo na domácí baterii, můžeme elektřinu do auta poslat stejnosměrným proudem, takové nabíjení je výrazně rychlejší než z klasické zásuvky se střídavým proudem,“ vysvětluje princip domácích rychlonabíječek majitel firmy EnergyCloud, Tomáš Jelínek.

Schéma toku energie v domácnosti vybavené zařízením EnergyCloud.

Domácí baterie i nabíječky totiž mají fungovat jako samostatná chytrá jednotka, která kalkuluje například i s předpovědí počasí. „Baterie i nabíječky vyrábíme od prvního do posledního šroubku, na softwaru pracuje tým odborníků z celé ČR, zapojili jsme i studenty z ČVUT a ZČU a další talenty stále hledáme,“ doplňuje Jelínek. Rychlonabíječky z dílny EnergyCloudu by měly uspokojit řidiče, kteří chtějí jezdit ekologicky, využívat vlastní akumulovanou energii a nečekat na plné nabití několik hodin.

Související články

Tagy: Energie, Aktuálně, Solární energie, Technologie, Hybridy a elektromobily

Jak funguje zadání poptávky:

  1. Zdarma zadáte poptávku po jakékoliv službě či zboží,
  2. vaši poptávku zkontrolujeme a odešleme firmám z daného oboru a lokality,
  3. oslovené firmy vám zpracují nabídku na míru,
  4. nabídky na míru obdržíte přímo do vašeho emailu,
  5. srovnáním nabídek lze ušetřit desítky procent z ceny služeb a zboží.

Ve spolupráci s poptávkovým systémem Poptávej.cz.

 

Komentáře ke článku

Nově definovaná elektromobilitaAleš Fifka27. 06. 2018 13:55
 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií