Nazeleno.cz – úspory energie, izolace, zdravý životní styl, biopotraviny, ekologie [logo]

DOPORUČUJEME:

Ceny Energie

Najdeme nejlevnějšího dodavatele!

Aktuálně: Bioakademie pro experty i laiky

22. 06. 2010 | Tisková zpráva


Hned dvě jubilea - 10. výročí Bioakademie. a 20. výročí založení svazu PRO-BIO, odpočátku vůdčího subjektu našich ekozemědělců - vtisknou ráz letošní Evropské letní akademii ekologického zemědělství, která v Lednici na Moravě přivítá  jako obvykle na 200 účastníků ze zhruba dvacítky zemí.

Stane se tak od středy 30. června do pátku 2. července na tamní Masarykově lesnické a zahradnické univerzitě. Účastníci fóra, osobností z výzkumu i praxe, z obchodu i neziskové či státní sféry, vesměs z oborů souvisejících s ekologickým hospodařením, především chtějí na workshopech i jednáních v plénu posoudit dosavadní vývoj ekozemědělství, mj. i v ČR, a formulovat  vizi jeho dalšího rozvoje v kontextu Společné zemědělské politiky EU po roce 2013.  Souběžně se zaměří  i na posilování důvěryhodnosti a předcházení příp. prohřeškům při produkci či obchodování biopotravin.

10. Evropská letní akademie ekologického zemědělství v Lednici chce být „živým setkáním BIOsvěta“

Podstatným rysem této prestižní odborné oborové „akce roku“ by letos měla být větší otevřenost pro názory i účast veřejnosti. Zdarma bude zainteresovaným laikům přístupná (1. července od 15 h závěrečná netradiční „tiskovka pro každého“ coby panelová diskuse  pro veřejnost i novináře s příznačným názvem „Vše, na co jste se kdy chtěli k bioprodukci zeptat…“

Pro účastníky jednání, vesměs ze střední a východní Evropy i z Asie, stejně jako pro aktéry veřejné diskuse bude poté v jízdárně zámku připraven  košt biovín a biosýrů ekologického původu i folklorní koncert.

Závěrečný den bioakademie bude patřit jako obvykle exkurzím. První z nich zamíří  do Rakouska na ekologické vinařství, zahradnictví i farmu se smíšenou produkcí, druhá na Slovensko, do školního  biohospodářství.

Bližší informace i přihlášky na www.pro-bio/bioak.cz

Tagy: Aktuálně, Bio, Biopotraviny

Jak funguje zadání poptávky:

  1. Zdarma zadáte poptávku po jakékoliv službě či zboží,
  2. vaši poptávku zkontrolujeme a odešleme firmám z daného oboru a lokality,
  3. oslovené firmy vám zpracují nabídku na míru,
  4. nabídky na míru obdržíte přímo do vašeho emailu,
  5. srovnáním nabídek lze ušetřit desítky procent z ceny služeb a zboží.

Ve spolupráci s poptávkovým systémem Poptávej.cz.

 

Komentáře ke článku

Tento článek ještě nikdo neokomentoval. Buďte první!

 

Nazeleno.cz - vše o úsporách energií