fbpx

Aktivní, pohodová i zábavná dovolená v Česku: Kam vyrazit s partnerem dětmi či přáteli?0

Toužíte strávit letošní dovolenou v Česku? Máme pro vás par tipů, kam se můžete vydat s dětmi, partnerem, rodiči i partou kamarádů.

Dovolená v Luhačovicích

Pokud hledáte místo, kde strávit poklidnou dovolenou se svým partnerem nebo rodiči, vydejte se do Luhačovic. Největší moravské lázně na vás dýchnou pohodovou a klidnou atmosférou a dopřejete si v nich vskutku klidnou dovolenou. Nebraňte se lázeňským procedurám, procházejte se po kolonádě s pítkem v ruce a ochutnejte všechny místní prameny. Uvidíte, že dovolená v Luhačovicích bude skutečným balzámem pro vaši duši a domů se vrátíte odpočinutí a v plné síle.

Luhačovická kolonáda, architektura i příroda

Při volbě ubytování Luhačovice máte hned několik možností. V úvahu připadá ubytování přímo na kolonádě či v její bezprostřední blízkosti, nedaleko přehrady či na okraji města. Záleží samozřejmě na tom, zda toužíte po blízkosti léčivých pramenů, přehrady nebo si chcete užít soukromí a klid.

Dovolená v Karlových Varech

Dalším skvělým městem pro klidnou dovolenou ve dvou, jsou Karlovy Vary. Kromě procházek po kolonádě můžete zavítat také do okolní přírody, navštívit vyhlídku Jelení skok i Dianu, zavítat do Hvězdárny a nenechat si ujít ani návštěvu motýlího domu Papilonia. Do Karlových Varů se samozřejmě můžete vydat i s dětmi, protože se zde nachází hned několik dětských hřišť a dalších atrakcí pro nejmenší.

Rodinná dovolená v Česku u vody

Dovolená v Česku neznamená, že musíte zavítat pouze do lázeňských měst, ale můžete ji s dětmi strávit také u vody.

K oblíbeným místům, kde si užije zábavu celá rodina, patří:

  • Lipno,
  • Máchovo jezero,
  • Orlík,
  • Nové Mlýny,
  • Vranov,
  • Přehrada Dalešice.

Možností koupání existuje v Česku nespočet. V případě, že by vám počasí nepřálo, se dá vždy zavítat do nějakého krytého bazénu nebo aquaparku.

Dovolená v Praze

Nejste z Prahy, ale láká vás v hlavním městě Česka strávit pár dní a nocí? Pokud se na dovolenou do Prahy chystáte s dětmi, neměli byste minou pražskou zoo. V případě, že do Prahy zavítáte pouze s partnerem, dopřejte si romantický výšlap ve dvou na Petřín a třeba i nějaké ty masáže a ubytování s wellness. Pokud do hlavního města vyrazíte s přáteli, můžete si zakoupit plavbu po Vltavě, společně si zajít do divadla nebo třeba vyrazit do některého z mnoha klubů.

Proč vyrazit na dovolenou do tuzemska?

Důvodů, proč strávit dovolenou v České republice, je celá řada. Jestliže se chystáte na první dovolenou s dětmi, nemusíte mít strach z dlouhé cesty a případných zpožděných letů či nevolnosti. Zároveň vám nemusí dělat vrásky přemýšlení o jídle, protože na českou kuchyně jste zvyklí i vy i vaše děti. Co se jazykové bariéry týče, ani tu nemusíte v Česku řešit. Pozitivem jsou i ceny, protože máte přehled o tom, kolik co stojí a nemusíte se bát, že vás někdo okrade. Česká republika nabízí spoustu krásných míst a zákoutí, ve kterých si užijete krásnou dovolenou ve dvou pouze s partnerem, s celou rodinou nebo i partou kamarádů. Navštívit můžete hrady i zámky, zoologické zahrady, přírodní krásy, ale zúčastnit se také celé řady exkurzí a ochutnávek. Pražírna kávy, návštěva pivovaru nebo třeba aquaparku – to vše je v Česku možné.

Užijte si klidnou, pohodovou, zábavnou i odpočinkovou dovolenou v České republice a poznejte nová místa a krásy své rodné země. Nenechte si ujít relaxační a odpočinkové pobyty v lázeňských městech, vyrazte za koupáním k některému rybníku, vodní nádrži či přehradě a užijte si lákadla hlavního města. Dovolenou v Česku lze naplánovat tak, že si ji užijí všichni zúčastnění.

Zdroj obrázku: josefkubes / Shutterstock.com

Autor: Komerční sdělení