fbpx

Aby střecha vytrvala po několik generací: TONDACH0

Střecha je klíčovou částí domu, která by měla nejen stylově ladit se zbytkem stavby, ale především vydržet i ty nejnáročnější venkovní podmínky. To vyžaduje použití spolehlivého materiálu s více než tisíciletou tradicí.

Vysokou odolnost, stálou barevnost i rozšířenou záruku 33 let garantují tašky našeho největšího výrobce pálené střešní krytiny TONDACH.

Reklama

Tmavé odstíny střech jsou stále žádanější. Na obrázku je velmi tradiční Bobrovka v moderním provedení s povrchovou úpravou černá glazura.

Keramická krytina zdobí domy už od starověku

Skvělé funkční vlastnosti pálených tašek podle posledních archeologických nálezů objevili už Sumerové před bezmála pěti tisíci let. Není tak divu, že v Evropě také našly své uplatnění, charakteristickou červenou barvou režných tašek zdobili své domy Řekové a po nich i Římané. Na území dnešní České republiky se začala pálená střešní krytina začala rozšiřovat počátkem středověku. Profilované tašky se umisťovaly na prejzové střechy, kde dolní řada tašek měla spoje kryté horní řadou – takzvanými kůrkami neboli prejzy. Co však národy v průběhu dějin přimělo k tomu, aby na své domy umisťovaly přednostně pálené tašky? Odpověď je snadná – skvělé funkční i estetické vlastnosti.

Na obrázku plochá taška Stodo 12 v provedení engoba hnědá. Tato moderní krytina je vhodná nejen pro novostavby ale také pro tradiční stavení.

Tradiční pálené tašky vydrží i dalším generacím

Nejpopulárnější střešní krytinou ve střední Evropě je stále pálená taška. Důvodů pro to je hned několik. Může se pochlubit dlouhou životností, nízkou tepelnou vodivostí i hladkým povrchem, který rychle odvádí vodu a další nečistoty. Vydrží tak těžké mrazy i přívalové deště. Nejde však jen o funkčnost, která každý den přesvědčuje zákazníky, aby na své rekonstrukce a novostavby umisťovali dobou osvědčené tašky. Pálená krytina střeše přináší tradici uznávanou po tisíce let, atmosféru starých dobrých časů, které se alespoň na chvíli mohou vrátit. Vzniká s ní střecha, která dělá z domu domov.

TIP 1: Pokud jste už vybrali ideální krytinu, nechte si zdarma spočítat střechu přímo výrobcem zde.

Taška Sulm je na obrázku zušlechtěna glazurou Amadeus Natur, která zvýrazňuje původní přirozenou barvu výchozí suroviny a zajišťuje vysoký lesk.

Pestrý výběr barev i povrchů

Pálená taška v dnešní době už nemusí být synonymem pro červenou barvu. S nástupem nových technologií zařadil TONDACH do svého sortimentu také polomatné engoby a vysoce lesklé glazury. Jakkoliv na rekonstrukce Češi stále nejvíce využívají klasické režné provedení, které citlivě zachová původní vzhled budovy, příznivci moderních střech si s novými povrchovými úpravami přijdou na své. Důkazem jejich narůstající popularity je postupně se měnící městská zástavba – čím dál častěji se leskne tmavými glazurami. Pálená krytina je stále nenahraditelná. Doba i lidé se možná mohou měnit. Nezáleží však na tom, zda panuje starověk v Sumeru nebo současnost u nás. Střechy stále spojuje tradiční pálená taška.

TIP 2: Pokud toužíte po inspiraci nebo vás ve vašem okolí zaujala nějaká konkrétní střecha, využijte aplikace Střechy ve vašem okolí.

TONDACH poskytuje záruku nad rámec zákonné odpovědnosti, která zahrnuje všechny náklady spojené s výměnou reklamované krytiny.

Co by měla zahrnovat poctivá záruka na střešní tašky

Ať už se rozhodneme pro jakoukoliv variantu skládané krytiny, chceme mít jistotu, že si střechu pořizujeme skutečně na celý život. Náš největší český výrobce keramické střešní krytiny TONDACH má ve své produkty maximální důvěru. Zákazníkům proto poskytuje nad rámec zákonné odpovědnosti záruku, která garantuje, že v případě uznané reklamace uhradí veškeré náklady spojené s výměnou reklamované krytiny, tj. práci, transport i samotné tašky. Jedná se o nadstandardní záruku All-Inclusive na 33 let, která je poskytována na všechny typy a povrchové úpravy tašek.

Více o střechách a tradiční pálené krytině na www.tondach.cz.

Autor: Redakce Nazeleno.cz