fbpx
Jak se správně otužovat

Otužování si získává čím dál tím víc příznivců. Není divu, na lidský organismus má totiž celou řadu pozitivních vlivů – pomáhá zlepšit imunitu i psychiku.... číst dál

Přírodní mast při chřipce a proti kašli

Vyrobte si vlastní mastičku z darů přírody, která vám pomůže v období chřipek a nachlazení. Uvidíte, že díky síle éterických olejů účinně uvolní dýchací cesty... číst dál

Leden na zahradě

Každý správný zahrádkář se už na začátku roku těší na to, až vypukne další sezóna. Co je ale možné dělat na zahradě už v lednu?... číst dál

Zdravé recepty s klíčky

Vypěstovat si doma vlastní klíčky je velmi snadné. Podívejte se tedy na několik skvělých receptů, ve kterých můžete klíčky využít. (Pokračování textu…)číst dál

Stavba svépomocíSádrokartonové desky a jejich barevný kód

Sádrokarton je univerzálním stavebním materiálem, který může posloužit pro nejrůznější aplikace. Na trhu najdete spoustu sádrokartonových desek s různými vlastnostmi, v základu se ale sádrokartonové desky podle svých vlastností rozdělují obarvením rubové strany. Kam dát bílou desku a kam přijde zelená nebo modrá?

číst dál „Sádrokartonové desky a jejich barevný kód“

Březen na zahradě? Poradíme vám, na co nezapomenout!

V březnu čeká každého zahrádkáře spousta práce. Zahrada se probouzí, takže je třeba upravit záhony, obohatit zeminu o živiny a nakonec vysévat a vysazovat první druhy zeleniny i květin. Péči potřebují také okrasné dřeviny. Na jaké práce v březnu na zahradě rozhodně nezapomenout? Pojďte se na to podívat.

číst dál „Březen na zahradě? Poradíme vám, na co nezapomenout!“

Staré kotle na uhlí končí – nahradit je může třeba LPG

Na výměnu starého ekologicky nevyhovujícího kotle zbývá poslední půlrok. S financováním mohou pomoci nejen dotace od státu. Přestože se dotační podpora již netýká plynových kotlů, zájem o tento zdroj energie přetrvává. V případě přechodu na vytápění čistým propanem lze navíc čerpat „dotaci“ od dodavatele LPG. Ta může letos v souhrnu pokrýt i polovinu pořizovacích nákladů.

číst dál „Staré kotle na uhlí končí – nahradit je může třeba LPG“

Přikrmování zvěře v zimě? Dodržujte tyto zásady

Kromě ptactva naši pomoc v zimě ocení také volně žijící zvířata. Často se ovšem neví, jaké potraviny je možné jim dávat, aby nedošlo k újmě na zdraví. A bohužel se setkáme i s případy, kdy se volně žijící zvěř „krmí“ zbytky z domácnosti – slaným nebo plesnivým pečivem, cukrovím i chlebíčky. Těmito dary radost určitě neuděláte a můžete i dost uškodit.

číst dál „Přikrmování zvěře v zimě? Dodržujte tyto zásady“

Výhody fotovoltaického ohřevu vody

V posledních letech se stále více domácností a podniků obrací k alternativním zdrojům energie v rámci snahy o redukci uhlíkové stopy a snížení energetických nákladů. Jednou z technologií, která získává na popularitě, je fotovoltaický ohřev vody. Tento systém, spojující inovativní solární technologie s praktickým využitím v každodenním životě, představuje efektivní a ekologickou alternativu k tradičním metodám ohřevu vody. V tomto článku se zaměříme na klíčové výhody, které fotovoltaický ohřev vody nabízí.

číst dál „Výhody fotovoltaického ohřevu vody“

Revizní dvířka: Nezbytnost pro bezpečný a estetický interiér

Revizní dvířka se nachází na různých místech v budovách a mají praktické využití – uzavírají a překrývají stavební otvory. Umožňují nám tak snadný přístup na místa, kde se nacházejí uzávěry vody, elektrické skříně či jiné objekty, a tím zvyšují bezpečnost a zajišťují praktický a vzhledný interiér.

číst dál „Revizní dvířka: Nezbytnost pro bezpečný a estetický interiér“