fbpx

7 bytových designerů a IG účtů, kterými se inspirovat při rekonstrukci bydlení0

Mnoho z nás sní o rekonstrukci svého bydlení, ovšem málokdo tuší, do jakého stylu interiér ladit a jak jednotlivé prvky zkombinovat. Ne každý si však může dovolit architekta, aby jim nové bydlení navrhnul. Spoustu inspirace ale získáte zdarma, stačí jen sledovat ty správné lidi. Jaké bytové designéry a instagramové účty si nenechat ujít?

Pokud plánujete rekonstrukci bytu, ať už kompletní či částečnou, pak asi víte, že se bude jednat o finančně nákladný proces. I pouhá rekonstrukce obývacího pokoje se může vyšplhat i na půl milionu korun, pakliže měníte podlahy i okna apod. Při rekonstrukci se dá ušetřit jednak tím, že si většinu úprav zhotovíte svépomocí, a jednak tím, že si v rámci jejího financování zvolíte vhodný produkt. Namísto spotřebitelského úvěru doporučujeme zvolit kupříkladu hypotéku na rekonstrukci, která je bezúčelová a má výhodnější úrok.

Inspirace zdarma

Je tedy jasné, že nad rámec toho se vám už nebude chtít investovat do architekta či bytového designéra. Prohlédněte si seznam TOP bytových designérů a instagramových účtů, díky kterým načerpáte inspiraci, jak si své nové bydlení zvelebit.

Emily Henderson (@em_henderson)

Stylistka a best-selling autorka New York Times, Emily Henderson, vás na svém Instagramu přenese do světa dokonale zařízených interiérů, z nichž získáte spoustu užitečných tipů a triků, jak by vaše nové bydlení mohlo vypadat. V Emilyných projektech najdete prvky eklektického, skandinávského i vintage stylu, u kterých se vždy snaží, aby byl výsledek hravý, něčím zajímavý a zároveň se vešel do rozumného rozpočtu.

Randi Garrett (@randigarrettdesign)

Pokud máte vytříbený vkus a potrpíte si na luxusně zařízené, prosvětlené interiéry, pak si určitě nenechte ujít další New York Times best-selling autorku, Randi Garett, která prostřednictvím Instagramu sdílí svou vášeň pro téměř zámecký styl bydlení. Podívejte se, na jakou úroveň interiér pozvednou květinové aranžády, zlaté detaily či promyšlená sezónní výzdoba. Randi je důkazem, že díky vhodně zvoleným detailům může interiér působit honosně, aniž byste měli miliony na účtu.

Dreamy Whites Lifestyle (@dreamywhiteslifestyle)

Sníte o krásném, jasném interiéru, ve kterém se budete cítit jako na francouzském venkově? Pak se na takový venkov přeneste alespoň skrze instagramový profil s názvem @dreamywhiteslifestyle, který vám ukáže, jak dát elegantnímu interiéru punc vintage či shabby chic. Přiučte se, jak docílit útulného a zároveň stylového interiéru, který vás vybídne k tomu, abyste si uvařili šálek čaje a relaxovali s oblíbenou knížkou v ruce.

Eye For Pretty (@eyeforpretty)

Pokud má někdo estetické cítění a oko pro všechno krásné, pak je to právě Nicole z Instagramu a blogu Eye For Pretty. Dobrého designéra rovněž poznáte podle toho, že dokáže pracovat nejen s jakýmkoliv prostorem, ale i s nejrůznějšími bytovými kousky od nových přes staré až po luxusní i bazarové. V rámci plánování koupelny oceníte zejména praktické a neotřelé rady, jak koupelnu navrhnout, jak při jejím navrhování pracovat se vzory, barvami i stylem kachliček. Oku lahodící fotografie vás mimo jiné přesvědčí, že i do miniaturní koupelny se může vejít volně stojící vana, nebo že s malou dávkou kreativity může vypadat stylově i prádelna.

Angela Mueller (@restoring_home)

Říkáte si, že byste v rámci rekonstrukce mohli přidat do své kuchyně, obývacího pokoje či koupelny trochu barev? Vězte, že tuto myšlenku zase zavrhnete v okamžiku, kdy si prohlédnete instagramové fotky „tvořilky“ Angely Mueller. Ta s nadšením a citem kombinuje neutrální paletu barev spolu s výraznou zelení a kovovými či dřevěnými detaily, které ve výsledku působí příjemně a rozhodně ne nudně.

Abi Dare (@thesefourwallsblog)

Milovníky minimalismu a skandinávského stylu zaručeně nadchne anglická instagramerka a bloggerka Abi Dare, která vás při zařizování minimalistického interiéru navede na správnou cestu. Mimo jiné vám také poradí, jak minimalisticky a vkusně zabalit vánoční dárky nebo jak stylizovat poličky v obývacím pokoji, aby skutečně plnily okrasnou funkci.

Zoco Home (@zocohome)

Dalším tipem není bytový designér ani architekt, ale e-shop s bytovými doplňky inspirovanými vůní dálek a přírodou. Zajímavé produkty zakomponované v přímořsky laděných interiérech nakonec tvoří dokonalý celek, který vás alespoň v myšlenkách přenese na slunné Bali či do Španělska. Jestliže toužíte po interiéru, v kterém si budete připadat jako na nikdy nekončící dovolené, pak se pro vás Zoco Home stane nevyčerpatelnou studnicí nápadů a inspirace.

Autor: Komerční sdělení