fbpx

4 mýty o realitkách0

Mýty o tom, jak fungují realitní kanceláře, přetrvávají až dodnes. Pojďme se na ně podívat blíže.

novostavba - rality

Bez realitky jistě ušetřím

Běžná provize se může zdát jako vysoká částka. Na druhé straně si však musíte uvědomit i to, že realitní kancelář má jisté náklady – na propagaci vaší nemovitosti, inzerci, právní služby a další podobné dílčí úkony a služby. Běžně vás tedy prodej na vlastní pěst může vyjít o dost nákladněji. Realitní kanceláře totiž za stejné služby platí nižší ceny, díky čemuž v konečném důsledku ušetříte.

K čemu mi je realitka? Inzerát přece vyvěsit umím

Realitní kanceláře ve svém balíčku mimo jiné nabízejí i legislativní služby. Služby jsou komplexní, kvalitní, a pokud se dostanete do nějaké nečekané situace, budete díky nim chráněni. Pokud realitní kancelář na trhu působí již nějakou dobu, ví mnohem lépe, jak prodat nemovitost bez zbytečných rizik.

Vyvěsím inzerát na všechny dostupné portály a nemovitost bez pochyb prodám

Potenciální zájemci se vám ozvou až poté, co si prohlédnou fotografie a popis nemovitosti, který uvedete na stránce. Pokud selžete v tomto bodu, ztrácíte možné kupující. Už jen úvodní věta může totiž lidi motivovat ke koupi. A následně samozřejmě také první dojem z fotografií, které by měly být dostatečně světlé a soustředit se na velikost prostoru, a ne na nábytek. A to není zdaleka vše, čemu je třeba při sestavování inzerátu věnovat pozornost.

Cenu si nastavím sám

Při nižší ceně ztratíte část ze zisku. Při té vyšší ceně také ztratíte část ze zisku, protože potenciální zájemci si raději vyberou jinou nemovitost v nabídce za výhodnější částku. Může se také stát, že pokud o vaši nemovitost nebude zájem, uchýlíte se k praktice snižování ceny, což může v některých kupcích vyvolat podezření.

Prodej nemovitosti je komplikovaná záležitost, která vyžaduje kromě správného určení ceny i jistou prodejní strategii. Prostřednictvím realitní kanceláře zjistíte tržní cenu nemovitosti zcela zdarma. Odhad ceny nemovitosti vám provedou skuteční profesionálové. Nebudete se tedy muset během celého procesu až do realizace prodeje neustále zabývat otázkou, zda cenu nemovitosti již snížit, či ještě na ideálního kupce čekat za stávajících podmínek. Zkrátka s profesionály je celý prodej příjemnější a bezstarostnější.

Autor: Komerční sdělení