fbpx

4 důkazy, že jste si na mytí oken najali profesionála0

Mytí oken nebývá velmi oblíbenou domácí prací. I přesto však chceme, abychom se my i naši hosté cítili v našem domově pohodlně a nestyděli se při pohledu na okno. Najali jste si na mytí oken pomocnici a chcete si být jisti, že to udělá profesionálně?

V tomto článku najdete čtyři důkazy toho, že jste si do bytu pustili skutečné profesionála a že mytí oken udělá uklízečka dokonale.

1. Na mytí oken musí být vhodné počasí

Profesionální uklízečka ví, kdy je vhodná doba na mytí oken. Ideální počasí je, když nemrzne, velmi nefouká a hlavně vám do oken nesvítí prudce slunce. Pokud je totiž příliš teplo, voda i čisticí přípravky rychle uschnou a okna jsou samá šmouha. Pravý profesionál to ví, a proto vám okna přijde raději umýt ve vhodnější čas.

2. Nejen okna, ale i jejich okolí

Úklízečka by měla nabízet skutečně komplexní servis. Když si ji zavoláte na pomoc při mytí oken, neměli by se postarat jen o ně, ale i o jejich okolí. Nejdříve zajistí praní záclon, vyčistí parapety a zbaví okna pavučin. Někdy se může stát, že okolí oken plesniví, takže plíseň postříka vhodným přípravkem proti plísním.

3. Zna materiál okenních rámů

Mytí oken by měla začít tím, že vodou se saponátem umyjí žaluzie a pak rámy. Pokud uvidíte, že uklízečka chce použít písek na mytí nádobí nebo jiné přípravky, ihned ji zastavte. Plastové rámy jsou například velmi citlivé na poškrábání. Na rámy se nejčastěji používá takzvaná švédská utěrka, do které se dobře vpijí nečistoty.

4. Mytí oken se stěrkou

Profesionální mytí oken neznamená čištění oken hadrem a vodou a následné dolešťování pomocí různých sprejů. Pokud se na okno pak podíváte při přímém slunečním světle, určitě tam uvidíte šmouhy. Profesionálové na úklid používají na mytí oken kvalitní stěrky s vyměnitelnou gumou, jakož i takzvaný rozmývač.

Bonus tip na závěr: Jak najít profesionální uklízečku?

Na internetu je množství stránek které nabízejí úklidové služby, vybrat si ale tu správnou je těžké a mnohdy i drahé. Vsaďte raději na portál jako je Domelie.cz, který má uklízečky z každého města. Na stránkách si jednoduše zvolíte vaši lokalitu, maximální cenu a dle referencí a aktivity score najdete tu nejlepší uklízečku ve vašem okolí a navíc i ušetříte.

Autor: Komerční sdělení