fbpx

10 zelených kanceláří, ve kterých jsou lidé obklopeni stromy a rostlinami0

Spousta z nás trávila poslední pracovní měsíce na home office. Lidé se ale postupně začínají vracet do kanceláří, a aby se v nich cítili o něco příjemněji, rozhodly se je některé společnosti doslova zaplnit zelení. V našem článku najdete deset ukázek kancelářských interiérů, ve kterých se musí pracovat jedna radost.

Zdroj: Dezeen

Přidání rostlin, nebo dokonce i stromů může kancelářským prostorám pomoci k tomu, aby se zde lidé cítili uvolněněji a příjemněji. Uznejte, že u těchto deseti projektů se to opravdu povedlo.

Spacial (Kanada), autor Ivy Studio

Této montrealské kanceláři dominují mátová a vínová barva. Rostliny v ní byly strategicky vysazeny v minimalistickém prostoru tak, aby vytvářely klidný tmavě zelený kontrast oproti tmavě červeným odstínům.

Reklama

Na recepci je pak umístěná luxferová zeď, která tvoří čisté pozadí, například pro známý tchýnin jazyk a pruhované dracaeny.
Zdroj: Dezeen

Office (Nizozemsko), autor Beyond Space

Designové studio Beyond Space použilo k vytvoření tohoto flexibilního kancelářského interiéru v Amsterdamu mřížkový systém. Ten také obsahuje několik velkých rostlin v květináčích, které oživují jinak přísnou geometrii interiéru.

Velký břečťan a další popínavé rostliny šplhají nahoru i dolů po prostoru a propůjčují mu tak hezkou hravost.
Zdroj: Dezeen

Second Home (UK), autor Cano Lasso

Zářivá mandarinková barva podlahy na pobočce Second Home v londýnském Fields krásně kontrastuje s rostlinami umístěnými na lůžku z měkkého mechu nebo s těmi, které visí ze stropu uprostřed místnosti.

Zdroj: Dezeen

Designéři Cano Lasso zde také vytvořili bílé točité stoly obklopené nízkými vlnitými přepážkami. Jejich cílem je navodit klidnou soustředěnou atmosféru. Korkové panely zavěšené na stropě  pak pomáhají s akustikou prostoru, a spolu s rostlinami dodávají místnosti organičtější pocit.

Kojimachi Terrace (Japonsko), autor Nendo

Tento jedenácti podlažní kancelářský blok s balkony naplněnými rostlinami navrhlo japonské studio Nendo. Zdejší pracovníci si tak mohou užít balkony lemované dřevem se spoustou velkých rostlin a dokonce i malých stromů.

Ve třech nejvyšších patrech jsou navíc balkony zarovnány tak, aby vytvořily „Sky Forest“, kde si pracovníci mohou užít ničím nerušené prostředí.
Zdroj: Dezeen

Synchroon (Nizozemsko), autor Space Encounters

V této kanceláří jsou pracovníci doslova obklopeni „malou džunglí“, díky rostlinám v podélných květináčích umístěných kolem všech stolů.

Zdroj: Dezeen

Tropické rostliny včetně palem zlatých jsou vysázeny po celé kanceláři tak, aby místo klasických pracovních kójí vytvořily ohraničené ostrůvky plné zeleně. Stěny interiéru jsou obloženy čistými bílými dlaždicemi se vzorem mřížky, které s divokou zelení vytváří zajímavý kontrast.

Second Home (Portugalsko), autor SelgasCano

Nejstarší lisabonský trh s potravinami byl přeměněn na tuto velkou coworkingovou kancelář. Ta si díky velkému množství rostlin a stromů v květináčích zachovala něco z původního tržního charakteru tohoto místa. Celkem zde najdete více než 1 000 jednotlivých květináčů.

Pracoviště bylo také navrženo jako jedna z nejzelenějších budov v Evropě se sálavým systémem vytápění a chlazení.
Zdroj: Dezeen

Vizor (Rusko), autor Studio 11

Tato kancelář v Minsku od herní společnosti Vizor ukazuje hezký příklad reinterpretace architektury sovětské éry. Díky tomu zde můžete vidět krásný a moderní interiér plný zeleně.

Stěny a stropy byly vymalovány intenzivní červenou, která o to víc zvýrazňuje zelenou barvu zavěšených rostlin.
Zdroj: Dezeen

Kancelář Lenne (Estonsko), autor KAMP Arhitektid

Společnost KAMP Arhitektid vytvořila tento kancelářský prostor v bývalé továrně. Najdete v něm umělé, pět metrů vysoké stromy a hranaté dřevěné kóje. Díky všem těmto prvkům celé místo působí dojmem „jasného letního lesa“.

Stromy, mezi nimi i bříza, jsou vyrobeny ze skutečných kmenů stromů a dále z umělých listů a větví.
Zdroj: Dezeen

„Týden po instalaci stromů začala na jednom z nich růst skutečná malá čerstvá větev s malými listy, což návštěvníky krásně zmátlo,“ řekl architekt Jan Skolimowski.

Kancelář Siersima Interiur (Nizozemsko), autor Beyond Space

V kanceláři a předváděcí místnosti pro amsterodamské textilní studio najdete nejen krásné látky, ale i velké rostliny jako například fíkus a šeflery.

Tkanina v místnosti pak pro rostliny vytváří částečně zastíněnou atmosféru a navozuje klidný dojem celé místnosti.
Zdroj: Dezeen

Kancelář Bakken & Bæck (Norsko) autor Kvistad

Aby kancelářské prostory působily útulným dojmem, nemusí rostlinami doslova přetékat. Hezkou ukázkou je tento interiér nacházející se v Oslu. Příjemné naladění místa zde dotváří strategicky umístěné rostliny v květináčích – například sukulenty nebo kalatea.

Zdroj: Dezeen

Zeleň v kruhovém pracovním koutku pokrytém měkkou červenou látkou má dost světla z prostorných oken. S potahy pak hezky ladí díky terakotovým květináčům.

Zdroj: Dezeen

Autor: Bára Kocmánková