fbpx

10 vozů na lidský pohon0

„Auto“ poháněné lidskou silou od Todda Dawsona

Vybaví se vám při spojení „auto na lidský pohon“ rodina Flinstounových s jejich pravěkým vozem? Auta, která vám dnes představujeme, skutečně od tohoto vozítka nejsou až tak vzdálené. Podívejte se na zelené dopravní prostředky, u nichž ušetříte nejen na benzínu!

Když se začneme bavit o dopravních prostředcích poháněných lidskou silou, na mysl nám asi vždy přijde hlavně jízdní kolo. Kolo však zdaleka není jediný dopravní prostředek v této skupině.

„Mezi auty poháněnými lidskou silou se objevují i vozy pro 4 pasažéry.“

Reklama

Řada inovátorů a designérů se nespokojila s existencí dávno vynalezeného bicyklu a přemýšleli, jak jinak maximálně využít sílu lidských svalů. Výsledky jsou úsměvné, občas ale i překvapivé. Podívejte se na 10 nejúžasnějších „aut“ poháněných lidskou silou!

„Auto“ poháněné lidskou silou od Todda Dawsona

Rostoucí cena pohonných hmot a povědomí lidstva o zelených zdrojích energie a emisích přivedly mnoho mozků k myšlence vytvořit elektrický vůz s nulovými emisemi. Jedním z designérů, který šel ještě dál a vytvořil vůz poháněný pouze silou lidských svalů je Todd Dawson. Koncept vozu je určen jak pro přepravu lidí, tak i nákladu a jeho tvůrce představuje hned 2 varianty – jednomístné a čtyřmístné vozidlo.

Koncept vozu od Todda Dawsona
Koncept vozu od Todda Dawsona. Zdroj: http://www.annobooks.com

Autor: Redakce Nazeleno.cz